Co zrobic jak woda sie zazieleni

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Krzysztofkk
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2021 18:29

Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: Krzysztofkk »

Jak w temacie woda mi doslownie zieleniala tak ze nie widac tylnej szyby wlasciwie to nic nie widac dodadam ze akwarium ma moze z 1 mies dodalem bacto actve tropicala i podmienilem z 30 % wody a co z swiatlem zeby roslinOM sie nic nie stalo i rybOM
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: BARA »

Opisz swoje akwarium (litraż, wymiary akwarium, parametry wody, rośliny, podłoże, obsada, filtracja, oświetlenie itd). Podmieniaj wodę co kilka dni. Nie podawaj żadnych "bakterii" bo naruszasz słabą równowagę biologiczną w zbiorniku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Krzysztofkk
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2021 18:29

Re: Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: Krzysztofkk »

120 l typowka akarela filtr zewnetrzny gabki wegiel i ceramika dosc duzo rosllin ryby 10 brzanek sumatrzanskich 10 zielonych kirys glonojad pod podlozem jbl nawoz podloze troche zwiru 1l czerwonych ozdobnych kamyszkow z aqarela 1l czarnych
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: grzesi3k »

Nie do konca rozumiem co piszesz... Masz tam podloze? Ile? Kurcze moze napisz raz jeszcze z przecinkami chociaz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: BARA »

Proszę stosuj znaki gramatyczne, bo Twoje wypowiedzi są nieczytelne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MrMajster
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2021 18:29

Re: Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: MrMajster »

Kolego Krzysztoffkk odpowiedzi i tak pewnie nie dostaniesz 😁 Sam napisałem takiego posta tylko z bardzo dokładnym opisem parametrów i sprzętu, a pomocy jak nie było tak nie ma. A tak szczerze to nawet ja zrozumiałem co kolega napisał. Szkoda, że nie za bardzo mogę mu pomóc. BARA jeśli mogę się wtrącić to nie są to znaki gramatyczne tylko interpunkcyjne.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Co zrobic jak woda sie zazieleni

Post autor: grzesi3k »

O to spoko, jak zrozumiałeś, może napisz nam ile on tam ma podłoża i jakiego w 120 l.
ODPOWIEDZ