wylot filtra

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

wylot filtra

Post autor: Mike122 »

Niewiele jest tematów, że zbrojnik wszedł do filtra, chyba mam pecha ( raz też młody kirysek )... znowu mi się to zdarzyło, tym razem po godzinie walki ją uratowałem - całkiem duża samica glonojada. Stosowałem wcześniej jakąś tkaninę z dziurkami przyczepioną gumką żeby nic tam nie weszło, ale tkanina się rwała i postrzępiona trafiała w toń... Ma ktoś jakieś dobre rozwiązanie na zabezpieczenie takiego wylotu filtra ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: wylot filtra

Post autor: MarJan »

Deszczownica
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: wylot filtra

Post autor: BARA »

Siatka plastykowa, np. część z sitka, przyklejona do wylotu wody z filtra lub zrobiona jako nakładka.
Niektóre filtry z wystającą częścią gąbkową posiadają ruszt na którym osadza się gąbkę, można go użyć jako nakładki na wylot.
Mike odezwij się do mnie na pw - mam taką część zapasową ze starego filtra, mogę Ci oddać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: wylot filtra

Post autor: Mike122 »

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z plastikową nakładką od Barbary, wielkie dzięki ! Nakładka zwęża się na swojej długość więc trzeba ją nasunąć na wylot filtra. Być może troszkę zmniejsza szybkość wylotu wody z filtra ( albo bardziej ją rozprasza ), ale na pewno nie wejdzie tam już nawet mój najmniejszy zbrojnik :)
ODPOWIEDZ