[600L] OptiWhite ROślinne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

mark_farina pisze:No to czekamy az zacznie rosnac. Swoja droga to z tym podlozem to niezla wtopa sprzedawcy. Ja bym tam poszedl i zrobil akcje przy klijentach Smile
powiem szczerzę że też chciał zrobić awanturę tylko tam był jeszcze mój jeden błąd. owe podłoże było aktywne a ja jeszcze dodałem kukli GT myśląc że bedzie lepiej. więc nie wiem na 100% czy to podłoże do bani faktycznie czy GT zwaliły sprawę. dodam że wcześniejsze podłoże nikt w sumie nie chwali.

było minęło :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Kulki GT z JBL'a nie zawieraja NO3 i PO4, po wlozeniu robi sie blotko, ktore wystarcza na okolo rok czasu, tak podaje porducent. Uzywalem kulki GT z Allegro takie biale ale one zawieraja NO3 i PO4 wiec nie sa dobrym wg mnie nawozem. Cale zycie walczymy z NO3 robiac podmiany a tu prosze kulki GT nam go jeszcze dostarczaja.
Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

dlatego i ja odpuszczam GT bo wszystko podaje do słupa wody.

cały czas borykam się z problemem nitek białych. macie jakieś swoje wypróbowane sposoby? juz chyba cały internet przeczytałem...

na poniedziałek mam zamówioną armię krewetek amano 20szt :D
Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

Siemka!

dzień 22 akwarium.

na dzień dzisiejszy borykam się z chlorozą wierzchołków roślin i nitkami. nitki chyba znam przyczynę - za dużo mikro. a chloroza nie daje mi spać. zwłaszcza na mojej ulubionej roślinie blyxa japonica do której robię ostatnie 3 podejście.

nawozy na tydzień:
* 15ppm Azot który pochodzi z KNO3, MgNO3 i Ca(NO3)2 + 4H2O w następujących ilościach ---> 8,4ppm 1,6 ppm 4,9ppm
* Mg 0,3ppm
* Ca 1,6ppm

ważne aby zachować stosunek między Wapnem a Magnezem. ja na razie stosuje 5:1 ale będę schodzić do 4:1

mikro z aquarebel Mikro basic. w tym tyg. wyszło 44ml ale to za dużo.

tak na dzień dzisiejszy się prezentuje aqua.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Ładnie się zapowiada. Ale czegoś mi tu brakuje,czegoś większego co by dominowało nad resztą. Sam nie wiem co :D
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

jak zarośnie to będzie ok. na razie walczę z problemami które zawsze są na początku. :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Stawiales zbiornik na ziemi?

BTW to ladnie, ladnie sie zapowiada, czekam na moment jak zarosnie :)
Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

podłoże to aquabasic plus, na to siatka i żwirek kwarcowy czarny o granulacji 0,8-1,2. nie jeste zwolennikiem ziemi. jak dla mnie jest mega kłopotliwa jak aktywne podłoże.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

RK_garden pisze:nie jeste zwolennikiem ziemi. jak dla mnie jest mega kłopotliwa jak aktywne podłoże.
Ziemia jest spoko, tzn trzeba dobrze trafic bo zdarzaja sie producenci dodajacy azot i inne ulepszacze co moze faktycznie prowadzic do problemow z balansem zbiornika w przypadku grzebania w podlozu i przesadzania roslin czy tez zlej warstwy zwiru/piasku.

Nie jestem ekspertem ale polecam ziemie z wlasnego ogrodu lub lasu/kretowiska, masz wtedy pewnosc ze jest to zwykla ziemia bez dodatkow. Dobrze przykryte i zrobione podloze nie sprawi ci problemow. U siebie jako eksperyment mam ziemie w zbiorniku 54L i odpukac jest caly czas bez glonow, bez CO2, swiatlo LED 0.35W/L. Robie tylko dolewki wody RO i podmiany 10L co tydzien.
Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

przyznam szczerzę że widziałem mało zbiorników na ziemi w eleganckim stanie i masz tu pewnie rację że ciężko kupić odpowiednią ziemie. dobre aqua na ziemi to dla mnie kozak akwarysta! ;)
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

RK_garden

Mokre łapska wszystko stawia na ziemi ;)
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

soomichael pisze:RK_garden

Mokre łapska wszystko stawia na ziemi ;)
No ja czerpałem inspiracje z jego kanałów na YT. A tak serio to wszystko zależy od tej ziemi jaką damy no i prawdą jest że glonów nie ma o ile nic nie grzebiemy i nic nie przelatuje nam przez podłoże/żwir/piach a to podstawa i jedyny problem wg mnie.
Awatar użytkownika
RK_garden
Posty: 36
Rejestracja: 24 cze 2016 15:29
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: RK_garden »

mark_farina pisze:prawdą jest że glonów nie ma o ile nic nie grzebiemy i nic nie przelatuje nam przez podłoże/żwir/piach a to podstawa i jedyny problem wg mnie.
zgadzam się w 100% i dobra filtracja!

Witajcie w niedzielne popołudnie.

obniżenie pH poprzez podanie więcej gazu CO2 było bardzo pozytywne. rośliny oszalały z szczęścia.

co do nawożenie to jeszcze mieszamy więc nie mówię jak jest - na razie testy.

zmieniłem wylot przefiltrowanej wody. początkowo wylatywała tam gdzie jest komin ale jak dla mnie woda nigdy nie była czysta, przełożyłem do drugiego rogu i jest bajka!

woda tylko kran i parametry:
pH - 6,3
KH 4
GH 8
NO3 20
PO2 0,2
K 10
Ca 40
Mg 9
Fe 0,05

dziękuje i życzę udanej niedzieli.
czekam na modrą krytykę :)

zdjęcia robione maszynka do mięsa :)

dzień 32.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ