[182L] Nowe Rozdanie ->

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Te zbrojniki są po prostu piękne ;)
Od początku chciałem mieć w swoim akwarium zbrojnika, ale nie tego pospolitego "glonojada", a jak wypatrzyłem w Internecie te czerwone maluchy to wiedziałem, że u mnie zagoszczą.
W sklepie Ikola powiedzieli mi, że te rybki to raczej płochliwe, chowają się w ciągu dnia i mało co je widać-u mnie jest wręcz przeciwnie, cały dzień brykają po całym akwarium i widać je wszędzie.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Mała aktualizacja :D
Akwarium żyje swoim życiem, nic szczególnego się nie dzieje, jak na razie żadnych problemów (odpukać ) , jedynie Rotala Vietnam zaczęła młode przyrosty takie jakieś małe skarłowaciałe wypuszczać. W czym może być problem??
NO3 - 1-3 mg/l
Fe - 0,1 mg/l
po4 - 0,25 mg/l
K - 25 MG/L
pH - 6.8
temp - 24
KH - 8
GH - 12
Uzupełniłem także obsadę o 6 Tęczanek Neonowy oraz Pielęgnice Kakadu 1 samiec + 3 samiczki.

Filmik i parę fotek:

https://youtu.be/oV-gvyQr_bw

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 20:50 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

mirukan dzięki. Żonie się podoba, ale ja czuję niedosyt jeszcze. To nie jest jeszcze to co chciałbym osiągnąć. Zbiornik ma miesiąc czasu wiec jeszcze startuje :D
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020 20:49 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

mirukan z tym „rasowym” to bym nie przesadzał, ja tylko staram się jak mogę aby to wszystko miało ręce i nogi. Pomijając dobro mieszkańców tego zbiornika, mam podwójną motywacje, dla mojej i syna satysfakcji i druga najważniejsza, aby żona była zadowolona i jej się podobało. 😁😁😁
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Szykuje sie koszenie zielska wielkimi krokami. Postawiles celowo na odcienie zieleni, czy bedzie lamanie stereoptypów czerwienia? :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Są roślinki które docelowo mają się wybarwić na czerwono, ale jak na razie słabo im to idzie 😁 ale poczekajmy. mark_farina może ty mi powiesz jaki może być powód karłowacenia młodych przyrostów u Rotali. Szukam, szukam i sam już nie wiem co może być nie tak.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Pewnie znajdzie sie kilka powodów, a masz jakies foto z bliska tych przyrostów? Jak widze masz Heterantere u siebie, zrob foto od gory szczytów jak wygladaja.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019 10:25 przez mark_farina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jak wrócę z pracy to zrobię i wstawię
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Siemanko

Powiem ci szczerze że jak żyje nie widziałem tak mocno zdeformowanych szczytów. Jeśli nie masz testu na Ca/Mg to proponuje ci podejść na Rogowska 147 tam ziomek ma dobre ceny i zanabyj test zooleka i sprawdz co sie dzieje z magnezem i wapniem.

Niechce nic sugerować ale poprosiłem o foto Heterantery i niemożna sie jednoznacznie wypowiedzieć. Czy zaobserwowałeś brak bombolowania lub spowolniony wzrost? Robiłeś podmiane, zmiękczałeś wode? Wygląda na mega blokade wapnia ale nie wypowiem się bo takie jaja są też przy brakach niektórych mikro. Zasugerowałem się mikro bo liście/igły zwijają sie jak buty dzina z lampy, a to jest charakterystyczny znak właśnie dla mikro.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Zrobiłem test Ca/Mg i wyszło tak:
Ca - 70 mg/l
Mg - 12 mg/l
więc chyba nie ma aż takiej tragedii.

Ta powykręcana roślina na drugim zdjęciu to Ludwigia brevipes.
Heterantera jest na 3 i 4 zdjęciu. Bomblowanie występuje praktycznie na każdej roślince. Podmianę robię raz w tygodniu po 10%. Wodę zmiękczałem wcześniej z KH 12 do KH 8. Wzrost wydaje mi się że spowolnił, ale nie jakoś drastycznie, zresztą widać po fotkach. Chyba na początek podbije trochę więcej azot i zobaczę co będzie się działo, bo trzymanie tak drastycznie niskiego ok 1 mg/l to chyba nie jest dobry pomysł. Wszystko było dobrze do zeszłego tygodnia, wtedy to zauważyłem u tej rotali. Nic takiego generalnie nie robiłem, żeby coś mogło mieć na to wpływ. Nie wiem co się może dziać.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Mam propozycje, jak sie nie uda to stawiam piwo :)

Myśle moim skromnym zdaniem że wapń przyblokował ci magnez, tzn to sie tak prosto mówi ale wypadałoby żebyć podbił magnez albo obniżył sam wapń, i tak dla przykładu wapń obniż do 40 lub magnez przy tym wapniu podbij do 15-18. Zostaw K tak jak jest przez podmiany sie troche obnizy. Powinno odpuscić. to co zdeformowane trzeba odciąć.

Tutaj mała ściąga antagonizmów i synergizmów.

Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

mark_farina jak się uda to ja stawiam piwo i to duże :D
Czy mogę zrobić tak że wodą RO obniżę Ca i Mg, a nawozem magnezowym podbije go. Tak będzie ok?
ODPOWIEDZ