Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

owlman pisze: 23 sty 2021 18:31 Korczus . Chyba nikt z forum jeszcze tego wynalazku nie testowal wiec masz okazje byc pionierem . Wyglada dobrze i uwazam ze warto sprobowac . Torf raczej sobie odpusc ; wiecej problemow nie pozytku .
Szukam czytam i jeszcze dobre opinie mają media Seachem (Matrix i Purigen) i BioceraMax z Aquaela i tak myślę czy lepiej zastosować tylko jedne media filtracyjne czy dać kilka, np w Prefiltrze jakaś wata + gąbki a w kubełku np 4 różne wkłady i na wylocie jakaś wata żeby w razie czego jeszcze nic nie leciało do akwa?
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Filtr, oświetlenie, grzałka itp akwa 240l.

Post autor: korczus »

Witam ruszyłem ostatnio trochę do przodu, szafka stoi zbiornik będzie w poniedziałek, chciałem kleić na zamówienie ale już nie wiedziałem komu zaufać i ostatecznie będzie Mitoja 240l full OW. W tym czasie kupiłem trochę sprzętu, zdecydowałem się na tą Ikole 600max do tego grzałka Hydor ETH 300. Filtr zasypałem ceramiką fluvala, dalej zeolit, Azoo active 4in1, Matrix. Prefiltr sunsun HW-602A zobaczymy jak to będzie wszystko się sprawdzać.

Jedyny problem jaki napotkałem to trochę mało miejsca w szafce, jak podłączyłem grzałkę to nie da rady żeby była ona ustawiona pod górę, musi wisieć w dół dopiero wtedy wąż wylotowy pójdzie do góry do akwarium, mam nadzieję, że to jakoś znacząco nie wpłynie na wydajność, filtr niby do 600l więc chyba jakiś zapas ma.

Oświetlenie już też zamówione, belka Chihiros 65W 120cm.

Edit: Grzałkę jednak puściłem poza szafką jakoś mi się nie widziało takie wywijanie węży.
ODPOWIEDZ