Nowe 162L + cały osprzęt

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ubot
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2021 11:15

Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Ubot »

Witam,
zacznę trochę od tyłu.., mam od ok. 10 lat kostkę 42l i cały czas funkcjonuje... :) 3 otoski zebry, 6 kirysków pigmej i 6 Razbor (urophthalmoides) + 4 krewetki Amano i 6 Red Cheryy ( te akurat regularnie odławiam jak się trochę namnożą i wywożę do sklepu w prezencie.. :D )
Ale chciałbym mieć coś większego..
Po przeglądzie i pomiarach miejsca padło na takie: 90x40x45cm (8mm) z opti; szafka ze stelażem i pokrywa Alu - pod wymiar..
Filtr EHEIM (2273), grzałka przepływowa, i generalnie całość chciałbym wysokiej jakości..
I mam pytanie czy taki zestaw CO2 to dobry wybór:
https://www.plantica.pl/akwarystyka-slo ... er-5l.html
Czy może jednak zupełny przerost formy nad treścią.. Chciałbym coś co daje wysoki komfort pracy i dużą niezawodność, tak żeby nie "zagazować" przyszłych mieszkańców akwarium..
Myślałem nawet o większej butli ale szafka będzie miała wysokość 77 cm i 5l już raczej mi na wysokość nie wejdzie..
Z góry dzięki za wszelkie opinie i rady.. 8)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: owlman »

Czesc . Nie znam produktow tej firmy wiec sie nie wypowiem na temat tego zestawu . Osobiscie uwazam ,ze zestaw powinien byc prosty i skladajacy sie z jak najmniejszej ilosci elementow . U mnie jest to : butla -reduktor-wezyk-dyfuzor plus test /indykator/staly . Przyjrzyj sie tym zestawom :

https://allegro.pl/oferta/eheim-CO2-set ... 9775970596
https://www.sklepdennerle.pl/pl/p/DENNE ... uantum/551
Ubot
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2021 11:15

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Ubot »

Dzięki, pewnie masz rację z tą prostotą rozwiązań.., ale te zestawy które podałeś mają dość małe butle, a nie chciałbym biegać co miesiąc i napełniać.
Firmę znam tylko ze słyszenia.., i oczek wodnych - póki co nie miałem jakichś większych uwag..
Mają jeszcze coś takiego: https://www.plantica.pl/akwarystyka-slo ... la-5l.html
Może to już byłoby wystraczające i odpuścić sobie ten komputer..?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Neurochirurg »

Jak Cię stać na komputer to bierz. Bardzo wygodne rozwiązanie i przyszłościowe, bo jak znudzi się roślinniak to z komputerem możesz utrzymać stałe pH jakie sobie zaplanujesz.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Ubot
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2021 11:15

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Ubot »

Neurochirurg pisze: 26 sty 2021 11:09 Jak Cię stać na komputer to bierz. Bardzo wygodne rozwiązanie i przyszłościowe, bo jak znudzi się roślinniak to z komputerem możesz utrzymać stałe pH jakie sobie zaplanujesz.
Ok.., no to już jest jakiś argument.. :wink: Choć przy kompie to cena praktycznie x2.. :wink:
A jak sądzisz jak jest z wielkością butli czy taka 3,3l czy lepiej jednak 5l - przy założeniu raczej średniej ilości roślin..
Na ile mogą wystarczyć te pojemności..?
No i czy butla ewentualnie w szafce może być oparta pod kątem (bo na pionowo ta 5l mi nie wejdzie..)
A ta 5L ma podaną taką wysokość jaką ma mieć szafka..
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Neurochirurg »

3,3 kg wystarczy w zupełności. Ważne, żebyś miał dobrej jakości elektrozawór. U mnie taki zestaw, na takiej butli z komputerem i elektrozaworem dannerle chodzi przy trzymaniu pH 6,8 ponad rok. Przy przeciętnym elektrozaworze i w miarę dobrze ustawionym reduktorze 3-4 miesiące butla na pewno wytrzyma.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Ubot
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2021 11:15

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Ubot »

No niby chwalą ten elektrozawór z zestawu..,
"Włoskiego elektrozaworu ACL - Elektrozawór posiada obecnie najmniejszy pobór mocy w akwarystyce 3,5 W. Przy założeniu że elektrozawór pracuje 12 godzin dziennie 30 dni w miesiącu to zużywa jedynie 1,26 kWh miesięcznie - czyli miesięczny koszt utrzymania kształtuję się poniżej 1 zł.
Większość sprzedających ukrywa moc elektrozaworu ze względu na wyższy koszt użytkowania. Elektrozawór jako jedyny z dostępnych na allegro wyprodukowany jest w Europie (nie w Chinach) co daje nam gwarancję niezawodności i świadomość, że kupujemy produkt z atestami oraz wyprodukowany zgodnie z prawem.
Nasze doświadczenie pokazało że elektrozawory są praktycznie bezawaryjne. W ciągu naszej wieloletniej działalności na 200 sprzedanych elektrozaworów trafia się około 1 sztuka wadliwa co daje: 99,5% bezawaryjności. Podczas gdy awaryjność elektrozaworów produkowanych w chinach (sprzedawanych przez konkurencję) kształtuje się na poziomie 20-30%. Elektrozawór posiada wykonaną z mosiądzu (nie z tandetnego plastiku) cewkę i korpus, rdzeń i tuleję wykonaną ze stali nierdzewnej co zabezpiecza przed odkształceniami i nieszczelnościami podczas długiego użytkowania."


Ale wiadomo życie zweryfikuje..
Namawiają mnie jeszcze na ten Filtr:
https://www.plantica.pl/akwarystyka-slo ... -350l.html
Ale nie jestem do tego jakoś przekonany.. Coś o nim wiadomo..?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Neurochirurg »

Nie znam filtra. W tych pieniądzach szukałabym eheima.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Ubot
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2021 11:15

Re: Nowe 162L + cały osprzęt

Post autor: Ubot »

Tak, też chyba zrobię i wezmę tego EHEIM (2273..
ODPOWIEDZ