[240l] Pomoc w doborze obsady

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

baksiczek
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2016 17:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

[240l] Pomoc w doborze obsady

Post autor: baksiczek »

Witam.

Planuję zakup nowego akwarium o wymiarach 120x40x50(240l) lub 120x40x60(288l). Chcę aby było to akwarium po 1. mało pochłaniające czasu w tym sensie aby nie trzeba było bawić się w sadzenie rośli/przycinki, nawożenie, CO2 itp (mam już rośliniaka). Po 2. aby zamieszkały w nim ciekawi lokatorzy. I tu moja prośba do Was o jakieś fajne propozycje co można by tam trzymać - czy w grę wchodzi tylko malawi z pysiami lub coś z tanganiki czy coś innego?

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016 12:00 przez baksiczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Może być mech jawajski (jeżeli byś się pokusił) to możesz dać np krewetki yellow i red cherry.I np same samce gupików Endrela i tych samców np x5?A zależy ci na rozmnażaniu?Jeżeli nie to ok :).A powracając do roślinek jak mówiłem mech jawajski,wgębka,Microsorum pteropus narrow tylko że z ostatnią może być mały kłopot (oczywiście z której strony patrzeć) bo musisz przywiązać żyłką wędkarską bo w ziemi zgnije.
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
baksiczek
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2016 17:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: baksiczek »

Wydaje mi się, że to trochę hmm mało ambitne - tyle zachodu i kasy pod krewetki i gupiki. Nie sądzisz?
Choć jakbym coś takiego na żywo zobaczył...
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady, użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Jakimi parametrami wody dysponujesz?
Akwarium bez roślin z pyszczakami jest w zakresie Twojego gustu?

Akwamaryn: jakie gupiki Enderela?? Nie znam takiego gatunku. Jakie mikrosorum pteropus narrow?? To są dwa odmiennie gatunki! Mikrosorum pteropus i mikrosorum narrow. Nie pisz o czymś, na czym się nie znasz. Nie rzucaj haseł.

5 gupików samców w 240l to tak nieco uboga propozycja...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
baksiczek
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2016 17:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: baksiczek »

Woda w kranie beton więc pod malawi byłaby ok. Mam też filtr RO3. Tak zastanawiałem się nad pyszczakami i mógłbym ewentualnie pójść w tą stronę.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Oczywiście mając RO możesz sobie pozwolić na wiele więcej gatunków, jeśli nie przeraża Ciebie koszt wody.
baksiczek pisze:120x40x50(240l)
To już prędzej, bo 60 cm wysokości to dużo.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
baksiczek
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2016 17:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: baksiczek »

Poczytałem trochę i tak:
BW odpada. LT według Diany Walstad też ze względu na dużą ilość roślin itp. Górski strumień -raczej też odpada.
Zostaje więc Malawi lub Tanganika z tego co widzę (tak jak wspomniałem w 1 poście).

A co sądzicie np o Malawi w akwarium narożnym?
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ