[240L] obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No generalnie powinno zmierzac do lepszych warunków dla zwierząt...to co piszesz to częściowo prawda, ale nie do końca, w sensie dziś mamy technikę i wiedzę lepszą to i "udziwnień" więcej, ale dać się zwariować też nie trzeba.
Testy-
pH,GH najważniejsze- od tych parametrów zależy obsada, tu nie ma przebacz
KH- tak na prawdę dla zwykłego człowieka mającego rybki już tak strasznie ważne nie jest, ale często ten test jest łączony z GH, to czemu nie...
NO2,NO3- tak na prawdę dla niedoświadczonych i początkujących, doświadczony będzie umiał poczekać, chociaż nie powiem na start zbiornika się przydaje

pozostałe pierwiastki- dla maniaków roślin :)

do filtra starczą gąbki+ coś dla biologii typu ceramika, lawa- nic więcej

filtr osmozy nie jest potrzebny, jeśli ryby dobierasz do wody, która masz, a jak chcesz korygować i mieszać Twoja sprawa:)
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

no chcę pielęgnice więc zakupiłem już filtr RO :)

oglądałem Twoje akwarium w innym wątku, ciekawa dżungla :) masz tam korzenie czy również gałęzie ? czy w ogóle brać pod uwagę gałęzie ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

U mnie korzenie same, gałęzie czemu nie, tylko mniej trwałe są, gałęzie z korą to nie wiem jak ta kora będzie się zachowywać, biotopowiec pewnie by użył, tam często naturalny syfek wskazany
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

a korzenie kupowałeś czy znalazłeś ? i jakie to drzewo ?
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

takie pytania o urządzanie akwarium, nie zakładam nowego wątku tylko kontynuuję tutaj

w zestawie filtr Juwel kończy się 2 cm nad dnem zbiornika, czy układając podłoże zasypuję to miejsce normalnie czy mam tam zostawić wolną przestrzeń ?

i odnośnie roślin jak dobieracie wystrój to kierujecie się tym żeby były to rośliny z Ameryki Płd ? bo takie będę miał ryby, czy raczej tylko wymaganiami roślin, a miejsce ich pochodzenia ma mniejsze znaczenie ?
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Odnośnie roślin to to zależy od tego co chcesz osiągnąć, w akwarium biotopowym powinny być z tego samego regionu, jak chcesz mieć akwarium ogólne to po prostu żeby się wszytko razem dobrze czuło.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

korzenie większość kupiona, ale jeszcze zachowały się "samoróbki",

rośliny j.w., odwzorowujesz biotop to robisz to na każdym "szczeblu", a jak nie- sadzisz co Ci się podoba, zazwyczaj rośliny mają o wiele większy zakres w którym się rozwiną aniżeli ryby i po prostu próbuj, nie przyjmie się, to co innego
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

odnośnie tego filtra to w końcu gdzieś doczytałem, że tam jest od dołu pobór wody więc rozumiem, że musi być wolna przestrzeń, ale to tak jakbym na części akwarium nie miał podłoża, trochę to będzie dziwnie wyglądać
miał ktoś do czynienia z takim filtrem ? jak to urządzić ?
Grzegorz 1975
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2020 17:24
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Grzegorz 1975 »

Ja mam taki filtr w juwel rio125, u mnie pod filtrem jest podłoże-substrat. Nawet jak sam nie podsypiesz pod filtr to i tak ryby przemieszczą ci podłoże pod filtr i będzie wcześniej czy później zasypane.
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

ale czy to nie szkodzi na filtr ? woda przechodzi przez podłoże, a samo podłoże nie idzie do filtra ? ja mam bardzo drobny piasek kwarcowy

wolałbym żeby można było tam zasypać piaskiem, naturalniej by wyglądało
Grzegorz 1975
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2020 17:24
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Grzegorz 1975 »

U mnie kratki są z boku od podłoża około 8 cm, więc raczej nie ma możliwości aby podłoże się dostało do filtra. Nie wiem jak jest u Ciebie
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

no wreszcie doszedłem o co chodzi, od spodu jak sprawdzałem była pusta przestrzeń w filtrze, ale jednak trochę wyżej jest zamknięty spód filtra, a woda wchodzi kratką z boku wyżej, a do tych kratek podłoże na pewno nie sięga więc wszystko jest ok. :)
Grzegorz 1975
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2020 17:24
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Grzegorz 1975 »

No właśnie, żeby podłoże dostało się do filtra to trzeba byłoby nasypać kilkanaście cm aż do do samych kratek, a jak będzie mniej to się niedostanie do filtra.
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

czy to coś groźnego ?

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podejrzewam pleśń z zalegającego pokarmu. Ryby zjadają wszystko co im dajesz?

Poza tym to jest temat o Obsadzie. Może załóż temat w dziale Galeria, zaprezentuj nam swoje akwarium, wstaw zdjęcia i opis i tam prowadźmy dyskusję....
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ