[240l] Ramirezy co do nich

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

[240l] Ramirezy co do nich

Post autor: Mike122 »

Proszę o sugestie co dobrać do parki pielęgniczek Ramireza. Akwarium 240 L, dość dużo roślin, są już bystrzyki kolumbijskie, zbrojniki, kiryski. Proszę o jakieś propozycje gatunków może z własnego doświadczenia. Dobrze by było żeby to nie musiało być za duże stado kąsaczowatych bo nie wiem czy nie będzie za ciasno, ale jednocześnie żeby Ramirezki ich nie goniły bo to małe, ale zadziorne :)

Tytuł tematu poprawiłam na zgodny z Regulaminem działu Obsady. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Ramirezy co do nich

Post autor: MarJan »

to napisz ile już tych rybek w sumie masz...na pewno nic na dno, masz już obwarowane kiryskami, zbrojnikami, no i ramirezami...

...najbezpieczniej będzie właśnie jakaś grupa niewielkich kąsaczowatych o podobnych wymaganiach, terytorialne ryby odpadają, bo albo ramirezki dostaną po głowie, albo to one będą karać...
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: Ramirezy co do nich

Post autor: Mike122 »

10 bystrzyków, parka Ramirez, 8 kirysków spiżowych, 3 zbrojniki w tym jeden mały, no i doszły z tarła 1 kirysek i bystrzyk. Też myślę, że coś w toń, może jakieś niewielkie stadko, ale też nie za duże rozmiary rybek no, ale szybkie żeby te Ramirezki ich nie gnębiły :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Ramirezy co do nich

Post autor: MarJan »

Na moje śmiało można grupę 10szt. niedużych ryb dorzucić i przykłady...oklepane neonki czerwone- byle nie pomylić z Innesa, może podobne kształtem do posiadanych zwinniki czerwone, albo zwinniki Blehera- u rodziców nawet grupę jakąś trzymały i w sumie mnie się tam podobają, nełonki miałem to pewnie te czerwone główki bym brał...ale to ja...
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: Ramirezy co do nich

Post autor: Mike122 »

Na neonki mam uczulenie chociaż nigdy nie miałem, może dlatego, że wszyscy je mają :) Spróbuję chyba te zwinniki Blehera, dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ