2 milimetrowe pasożyty

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

2 milimetrowe pasożyty

Post autor: kajka1983 »

moje akwarium 6o litrów rybki:para zbrojników jedern hypostomus plekostomus 2 molinezje jeden mieczyk i 10 neonków i NIESTETY jakieś PASOŻYTY. Myślałam że się ich pozbyłam ostanio po kuracji fmc która nic nie dała wygotowałam żwir i zrobiłam "przemeblowanie" w akw. minoł tydzień i znowu się pojawiły:pancerrzyki przezroczyste przklejone do szybypod tą przezroczysta przykrywką widać coś pulsujacego przemieszczają się, wielkości do 2 milimetrów. przed ostatnim przemeblowaniem to coś siedziało na molinezji (która padła) rybka ocierała się o przedmioty i męczyła się
Awatar użytkownika
sinner47
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2005 16:56

Post autor: sinner47 »

NIe wiem co to może być nie spotkałem się z takim czymś, przydałaby się fotka. Mała uwaga plecostomus w 60 litrach, dla plecostomusa min. 200l. Ta tybka osiąga duże rozmiary w takim akwarium moze tylko skarłowacieć.Pozdr
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

tak wiem o plekostomusie dostałam go w prezencie sama wtedy nie wiedziałam kim jest:) dlatego dla niego zbieram na większe akwarium
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Mogłabys to dokładniej opisać lub zamieścic fotkę?Wydaje mi się że kojarze pasożyta ale pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Moga to być nieszkodliwe ślimaki zwane przytulikami(zdjecie drugie w poście inwazja slimaków w akwarystyce słodkowodnej).Hmm jeśli nie to kup bojownika bo on zżera stułbie,oczliki itp.Jesli to wpławki to zawieś jakis mały kawałek mięsa na nitce w nocy a wpławki sie do niego poprzyczepiaja.Powtarzać do skutku.To chyba wszystko co mogę doradzić bez dokładnijszego opisu.
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

a czy te ślimaki mogłyby przyczepić sie do ryby?? są owalnego kształtu w takiej pancerzykowatej przezroczystej miseczce, widac pod nią czarny punkcik, jak zmniejszam temp. jest tego więcej
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

może to i ten przytulik więc ślimak a nie pasożyt, wyglada chyba tak samo. ale moja molinezja której już nie pływała z czymś takim i nie zyje, najpierw miała to na sobie potem miała ranke i ..... umarła
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

kajka1983 Przytulik mógł się przyczepic do ryby przez przypadek a ona mogła ocierajac sie o cos oderwać go sobie.Powstała rana,wdarło sie zakarzenie no i...Ciekawi mnie tylko czemu nic nie zrobiłas widzac że ryba ma rane...Są rózne srodki ułatwiajace gojenie.Na przytulika jedyna rada-jakies żyworódki i bojownik.
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

jak moja rybka pływała z ranka dałam 10 ml akryflawiny która ułatwia regenerację uszkodzonego naskórka, tak mi poradzono w sklepie. teraz zbieram te " ślimaki" do słoika, jeszcze nie wiem po co:) DZIĘKUJĘ ZA POMOC, pozdrawiam _Kasia
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To zrobiłas wszystko co mogłas...Zbieranie slimaków niestety nie pomoze bo ikra slimaczków jest tez w łodygach roslin..Proponuje gruntowne przemeblowanie lub zakup żyworódek.Nie ma za co:-)
ODPOWIEDZ