moje akwarium 160 L

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Całkiem ładne akwarium, fajna kompozycja. :wink:
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Kompozycja nawet fajna, tylklo ja dałbym przed żabienicami troche niskopiennych roslin :wink: Całosć mi sie podoba. Jedynie nie wiem co to za dziwne tło :?: właśnie ono mi się nie podoba. To tyle mojej krytyki :D
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

tak to jest dyfuzor drabinka. Moze powinienes zwi8ekrzyc dawkowanie CO2, u mnie leci 24 bombelków na minute i poziom CO2 utrzymuje sie w granicach 20 mgl na litr a slyszalem ze powinno byc miedzy 15 a 25 wiec chyba mam ok.


z tylu tlo jest cale niebieskie. Jak montowalem na nowo oswietlenie (przed robieniem zdiec) , a mianowicie dodawalem dodatkowa swietlówke polalo mi sie troszeczke skroplonej wody z obudowy oswietlenia na tyl dlatego jest tak jak jest (plamy). Musze to poprawic. Co do roslinek to macie racje, beda wprowadzone drobne zmiany, ale to za pare dni jak bede wyjmowal filtr wewnetrzny (podlonczony jest teraz takze zewnetrzny i jakis czas musza chodic razem), caly ambaras zrobie za raz zeby nie stresowac rybek wielokrotnymi zmianami. W miejsce filtra za zabiennicami przyjdzie pare trawek a na przód zamiast kamienia prawdopodobnie jakis korzen , lub inny kamien podobnej wielkosci . Pozatem z przodu dojdzie taka mala roslinka lisciasta rosnie do okolo 5 cm. nazwy nie pamietam,no i moze pare kulek mchu do wypelnienia. jak sie wszystko zmieni to zazuce fotki
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Jak będziesz poprawiał tło i jak masz za akwa troche miejsca (by wejsc lub manipulowac) to polecam przykleic na olej. Czyscisz pozadnie tylnia szybę (by nie bylo widocznych plam lub zaciekow) i tak samo tlo. Po czym smarujesz olejem szybę i tło i naklejasz. Jakiekolwiek bąbelki powietrza znajdujace sie miedzy tlem a szyba latwo usuniesz za pomoca np jednej czesci czyscika magnetycznego (chodzi o zew czesc). Poprostu przesowasz babelki "do wyjscia". Czyscik magnetyczny u mnie sie sprawdzil bo o wiele przyspieszyl prace, ma bok plaski więc nie pocial mi fototapety (zawinelam bo w szmatke (pociety T-shirt) dzieki czemu resztki oleju latwo dalo sie usunac. A tlo wyglada super.
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

serdeczne dzieki za radę. Tego triku nie znalem...
tak tez zrobie.
-------------------------------------------------------------------------
zmiany zostaly wprowadzone trik z olejem sie udal.
a oto efekt (sorki za nizbyt dobra jakosc zdiec)
ps. co teraz sadzicie??
Załączniki
CIMG2757.JPG
CIMG2757.JPG (41.08 KiB) Przejrzano 194 razy
ODPOWIEDZ