[200 i 300 litrów] z paletkami-dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Dokładnie, na same "Waty" idzie masa pieniędzy. Akurat leczenie palet,jest chyba jednym z najtańszych, nie bawimy się przecież roztworami niby leków akwarystycznych. Tu idziemy do weterynarza i kupujemy za parę zł tabletkę dla psa czy kota lub drobiu, albo po prostu do znajomej pielęgniarki ze szpitala i mamy leki za darmo....no może dług wdzięczności :wink:
Pokarmy również nie należą do najtańszych.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Obrazek

Obrazek
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Masz tylko pstre w akwa? Czy jakieś inne jeszcze?
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Kosi pisze:Masz tylko pstre w akwa? Czy jakieś inne jeszcze?
Mam jeszcze kiryski albinotyczne.
Te pstre są w tym akwarium od jaja.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

Super ;) Tylko coś za szare ( w sensie że nie mają czarnych plamek).
Bierny akwarysta.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

A jakie mają być, dobre są. :)
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

A może to wynik tarła pstrego i albinosa.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Obrazek
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Pstre w 29-30°C. No widze, ze podchodzisz profesjonalnie do hodowli tych ryb.
Marcin!
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

MarcinX pisze:Pstre w 29-30°C. No widze, ze podchodzisz profesjonalnie do hodowli tych ryb.
Marcin!
No widzisz jak to jest, u takiego gościa jak ja nawet kiryski pstre spokojnie sobie żyją i się rozmnażają w podwyższonej temperaturze-teraz 28*C, a do tego wcinają całą masę mięsa. A żeby ci jeszcze coś pokazać, to powiem ci, że spokojnie żyły nawet w temperaturze 34-35*C, podobnie jak pozostałe ryby-zbrojniki, neony. Także widzisz na co ta teoria.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Pieknie, pieknie. 34-35°C. Zapewne podczas leczenia.
Mimo to bardzo profesionalne podejscie do hobby. (Dobor gatunkow do zbiornika z Paletkami) Brawo!
Czy to nie Ty ktory wszystkich poucza w zakresie obsad i warunkow hodowlanych?
Marcin!
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Czy to nie Ty ktory wszystkich poucza w zakresie obsad i warunkow hodowlanych?
Raczej nie, bo ja bardzo rzadko zabieram głos w dziale obsady zbiorników, a jeśli już to właśnie po to aby prostować stereotypy.
Już kiedyś zadałem Ci to pytanie, tak na prawdę nie otrzymałem konstruktywnej odpowiedzi, zadam Ci je jeszcze raz. Cały czas starasz się udowodnić, że stwarzam złe warunki dla ryb-kiedyś to było za małe akwarium, potem złe odżywianie, teraz coś nowego-złe warunki dla danych ryb. I pytanie-co jest konsekwencją tego co robię teoretycznie i oczywiście według nie wielu osób źle? :idea: :idea: :idea:

Co do tej temperatury 34-35*C, faktycznie ryby były wtedy leczone i tak jak wspominałem, był to wynik mojego eksperymentu z podawaniem tego cudownego pokarmu z innego świeżego wątku-ochotki głęboko mrożonej i jeszcze innego badziewia przygotowywanego w ten sam sposób.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Mariusz ale nie zaprzeczanym faktem jest że metabolizm ryby zwiększa się w temperaturze większej od wymaganej i ryba umiera szybciej....to jest oczywiste.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

No popatrz a moje żyją po tyle lat. A akurat ten przyspieszony metabolizm przy naszych( moich paletach itp.), który jest konsekwencją podwyższonej temperatury jest jak najbardziej pożądany, ty powinieneś o tym wiedzieć i przy skalarach również o to zadbać. Życzę, nawet tobie aby twoje ryby żyły po tyle lat co moje i w takiej kondycji, mimo że stwarzam im takie straszne warunki.

Tak na prawdę rozbawiłem się mocno, kiryski są od dłuższego czasu o czym pisałem, zabierał głos zarówno Marcin jak i ty. Dla czego wcześniej nie wspomniał żaden z was o tym że te warunki są dla nich nie dobre. Przecież tak gorąco zabierałeś głos w moim temacie, kiedy pisałem o rozmnożeniu się kirysków? A może coś się zmieniło w waszej wiedzy od tamtej pory???
Panowie na prawdę zastanówcie się, to że prowadzicie zmasowany atak, ze prowadzicie ze mną wojnę, za to że nie zgadzamy się, nie zgadzaliśmy i nie będziemy zgadzali w wielu tematach-ok. ale nie róbcie śmietnika z mojego tematu.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Żyć żyją ale warunki nie są dla nich optymalne...przyspieszony metabolizm nie musi skrócić życia ryby o kilka lat...

Po co podnosić rybie temp....żeby szybciej i więcej jadła? żeby szybciej brudziła wodę?...skoro coś zostało stworzone do tego aby pracować w jakichś określonych warunkach to po co to zmieniać...
Tak na prawdę rozbawiłem się mocno, kiryski są od dłuższego czasu o czym pisałem, zabierał głos zarówno Marcin jak i ty. Dla czego wcześniej nie wspomniał żaden z was o tym że te warunki są dla nich nie dobre. Przecież tak gorąco zabierałeś głos w moim temacie, kiedy pisałem o rozmnożeniu się kirysków? A może coś się z
zmieniło w waszej wiedzy od tamtej pory???
fotek małych kirysków nie było...filmiku tez nie...

A co tego dlaczego wcześniej o tym nie pisaliśmy...jak patrzysz na auto to od razu widzisz silnik?....
Panowie na prawdę zastanówcie się, to że prowadzicie zmasowany atak, ze prowadzicie ze mną wojnę, za to że nie zgadzamy się, nie zgadzaliśmy i nie będziemy zgadzali w wielu tematach-ok. ale nie róbcie śmietnika z mojego tematu.
:? galeria, jak sam nie raz o tym pisałeś, jest po to aby wyrażać się o akwarium pozytywnie jak i negatywnie...
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Zablokowany