[200 i 300 litrów] z paletkami-dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

A co tego dlaczego wcześniej o tym nie pisaliśmy...jak patrzysz na auto to od razu widzisz silnik?....
Skup się trochę, bo rozproszony jesteś.
Dla czego nie miałeś uwag co do warunków bytowych dla tych kirysów jak rozmawialiśmy w tym temacie o tym że je kupiłem, że są w kwarantannie, że już trafiły do ogólnego, że rozmnożyły się, bo widzę kilka małych
otek małych kirysków nie było...filmiku tez nie...
A do czego pije??? do tego, że ryby nie rozmnożyły się??? Oj nie mierz wszystkich jedną miarą i podług siebie. Ja już nie muszę imponować innym bajkami i baśniami.
Po co podnosić rybie temp....żeby szybciej i więcej jadła? żeby szybciej brudziła wodę?...skoro coś zostało stworzone do tego aby pracować w jakichś określonych warunkach to po co to zmieniać..
.
Tak właśnie po to podnosi się temperaturę(między innymi) aby przyspieszyć przemianę materii i aby spowodować tym jak największe przyrosty ryb. Napisałem między innymi, bo wysoka temperatura jest antidotum jeszcze na kilka spraw.
Żyć żyją ale warunki nie są dla nich optymalne...przyspieszony metabolizm nie musi skrócić życia ryby o kilka lat...
To o ile skraca to życie ryb? Jest jakiś przelicznik na to? Jakaś tabela, jakaś zależność?
galeria, jak sam nie raz o tym pisałeś, jest po to aby wyrażać się o akwarium pozytywnie jak i negatywnie...
Dokładnie tak uważam. Tylko jeden szczegół, jeśli widzę nie odpowiednią rybę u kogoś w akwarium, to piszę to w pierwszym swoim poście w danym temacie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

A do czego pije??? do tego, że ryby nie rozmnożyły się??? Oj nie mierz wszystkich jedną miarą i podług siebie. Ja już nie muszę imponować innym bajkami i baśniami.
coś sugerujesz tymi bajkami i baśniami?...piszesz że masz coś w akwarium, ktoś prosi o fotkę, filmik a ty twierdzisz ze nie da się zrobić fotki bo ryby ciekają...na filmiku byś to uchwycił.
Tak właśnie po to podnosi się temperaturę(między innymi) aby przyspieszyć przemianę materii i aby spowodować tym jak największe przyrosty ryb. Napisałem między innymi, bo wysoka temperatura jest antidotum jeszcze na kilka spraw.
i uważasz że to jest zdrowe dla ryby? w akwarystyce nie chodzi chyba tylko o to żeby ryby rosły szybko i duże...organizm jest w pewnym sensie "obciążony"...a wyższa temp pomaga w leczeniu i to jest normalne...
To o ile skraca to życie ryb? Jest jakiś przelicznik na to? Jakaś tabela, jakaś zależność?
wątpie....
Dla czego nie miałeś uwag co do warunków bytowych dla tych kirysów jak rozmawialiśmy w tym temacie o tym że je kupiłem, że są w kwarantannie, że już trafiły do ogólnego, że rozmnożyły się, bo widzę kilka małych
może zwyczajnie nie zwróciłem na to uwagi?....
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

ze nie da się zrobić fotki bo ryby ciekają.
Trochę nie rozumiem powyższego. Co się cieka-ryby?
Nie pokazałem ci zdjęć i napisałem wyraźnie, że nie da się tego pokazać że to młode ryby, bo młode wyglądają dokładnie jak dorosłe osobniki, nic o ciekaniu nie pisałem.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Trochę nie rozumiem powyższego. Co się cieka-ryby?
Nie pokazałem ci zdjęć i napisałem wyraźnie, że nie da się tego pokazać że to młode ryby, bo młode wyglądają dokładnie jak dorosłe osobniki, nic o ciekaniu nie pisałem.
weź się Mariusz nie ośmieszaj....widze że u Ciebie "ciężko" z niektórymi rzeczami to ci podpowiem....to była literówka...chodziło o "uciekają"

ale tak to jest jak braknie argumentów.....
Cytat:
mariuszzawadzki
Tak właśnie po to podnosi się temperaturę(między innymi) aby przyspieszyć przemianę materii i aby spowodować tym jak największe przyrosty ryb. Napisałem między innymi, bo wysoka temperatura jest antidotum jeszcze na kilka spraw.
demonkuba16
i uważasz że to jest zdrowe dla ryby? w akwarystyce nie chodzi chyba tylko o to żeby ryby rosły szybko i duże...organizm jest w pewnym sensie "obciążony"...a wyższa temp pomaga w leczeniu i to jest normalne...
to co z tym?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

weź się Mariusz nie ośmieszaj..
A to kto się ośmiesza, to zostaw pod ocenę innych.
Cytat:
Cytat:
mariuszzawadzki
Cytat:
Tak właśnie po to podnosi się temperaturę(między innymi) aby przyspieszyć przemianę materii i aby spowodować tym jak największe przyrosty ryb. Napisałem między innymi, bo wysoka temperatura jest antidotum jeszcze na kilka spraw.


demonkuba16
i uważasz że to jest zdrowe dla ryby? w akwarystyce nie chodzi chyba tylko o to żeby ryby rosły szybko i duże...organizm jest w pewnym sensie "obciążony"...a wyższa temp pomaga w leczeniu i to jest normalne...


to co z tym?
Tego powyższego zupełnie nie rozumiem, nie wiem o co tu pytasz.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

A ja napisze w roli tak zwanego "mediatora".

Każdy ma po trochu racji, ale Mariusz piszę to z doświadczenia, a Kuba tylko z teorii.

A powinniśmy się powstrzymywać od Off Topic'u, i znowu byłoby podobnie tylko Mariusz dostanie warna bo Kuba to przecież święty i winy po jego stronie nigdy nie będzie.

Akwarium, jest bardzo fajne i podwyższona temperatura to TYLKO jeden czynnik w związku z szybszą śmiercią ryby (nie koniecznie czynnik prawdziwy).
Bierny akwarysta.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

No w sumie...dobra napisze ci tak żebyś widział o co pytam.

demonkuba16
pyta...
Po co podnosić rybie temp....żeby szybciej i więcej jadła? żeby szybciej brudziła wodę?
mariuszzawadzki
odpowiada:
Tak właśnie po to podnosi się temperaturę(między innymi) aby przyspieszyć przemianę materii i aby spowodować tym jak największe przyrosty ryb. Napisałem między innymi, bo wysoka temperatura jest antidotum jeszcze na kilka spraw.
demonkuba16
pyta:
i uważasz że to jest zdrowe dla ryby?
jaśniej?...chyba się nie da.....

A jeśli chodzi o ośmieszanie to zobacz o co się "przyczepiłeś"....i znów powtórzę ...czytaj ze zrozumieniem.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
irkame
Początkujący pomocnik
Posty: 967
Rejestracja: 05 lip 2007 9:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: irkame »

Kuba, nie wiem czy wiesz ale np. przy paletach w początkowym stadium właśnie o to chodzi. Karmić i zmieniać wodę aby rosły jak największe. Między innymi po to jest "sterylniak". Nie wiedziałeś o tym? A to że Mariusz nie postawił przecinka po "Tak" i nie potrafiłeś tego zrozumiec to juz na to nic nie poradzimy. :roll:
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Piotrek ja o tym wiem....ale czy do tego żeby one szybciej jadły i co za tym idzie szybciej rosły trzeba im podnosić temp powyżej optymalnej?...czy te ryby w zwykłej temp nie jedzą tak żeby urosnąć?...nie wydaje ci że to jest "nadmierne eksploatowanie" organizmu?

a ten przecinek to gdzie? :wink:
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

szybciej jadły
Ryby mają nie szybciej jeść a więcej jeść. Naturalne zjawisko-szybciej spalają pochłonięty pokarm, muszą uzupełnić jego braki. Tak jest z tymi rybami. Jak zagłodzi si palety, skalary na początku, to potem już jest trudno to wyprostować. Co zresztą widać w nie których tematach w galerii. Paleta ma mieć cały czas pełny brzuch, jeśli tylko to możliwe. Tu nie ma mowy o głodzeniu ryb. Kiedyś tak mówili niektórzy, że ryba jak głodna to lepiej się prezentuje. Akurat nie w odniesieniu do palet i ja jestem zdanie że ogólnie nie jest to prawdą. A optymalna temperatura dla palet, to właśnie 28*C.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Mariusz zboczyłeś z tematu....
heh jak ryba ma jeść dużo to musi jeść szybko :lol:

Chodziło o wzbudzanie "apetytu" poprzez podnoszenie metabolizmy ryby i skutki tej operacji.... ale... .

Kiedyś tak mówili niektórzy, że ryba jak głodna to lepiej się prezentuje. Akurat nie w odniesieniu do palet i ja jestem zdanie że ogólnie nie jest to prawdą.
nie no tutaj to się z tobą zgadzam..nie ma jak to najedzona ryba :wink:
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
irkame
Początkujący pomocnik
Posty: 967
Rejestracja: 05 lip 2007 9:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: irkame »

demonkuba16 pisze:Po co podnosić rybie temp....żeby szybciej i więcej jadła?
mariuszzawadzki pisze: Tak przecinek właśnie po to podnosi się temperaturę (między innymi) aby przyspieszyć przemianę materii i aby spowodować tym jak największe przyrosty ryb. Napisałem między innymi, bo wysoka temperatura jest antidotum jeszcze na kilka spraw.
Myślałem że umiesz czytać "między wierszami? :wink:
demonkuba16 pisze:nie no tutaj to się z tobą zgadzam..nie ma jak to najedzona ryba :wink:
W końcu :D
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

ale co to zmienia?....bo nie rozumiem....z przecinkiem czy bez zdanie oznacza to samo. Czytając to zrozumiałem że Mariusz potwierdza moja słowa...
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

To jest twoje pytanie, nie stwierdzenie:
Po co podnosić rybie temp....żeby szybciej i więcej jadła?
A ja odpowiadam:
Tak przecinek właśnie po to podnosi się temperaturę.......
Więc teraz, to faktycznie nie rozumiem o co ty pytasz i co chcesz przeczytać.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Widać nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Jak juz dojdziesz do tego o co mi chodziło to daj znać. Podpowiem..nie jest to to pytanie o które mi chodzi...jak sam widzisz na nie odpowiedziałeś...
ja już kończę.
I nie pisz mi że się poddałem.....
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Zablokowany