[200 i 300 litrów] z paletkami-dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
irkame
Początkujący pomocnik
Posty: 967
Rejestracja: 05 lip 2007 9:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: irkame »

demonkuba16 pisze: jak ryba ma jeść dużo to musi jeść szybko
Ja nie do końca się z tym zgodzę. Szybko nie zawsze oznacza dużo. Mam nadzieję Kuba że otrzymałeś odpowiedzi na swoje pytania. więcej niema co drążyć tego tematu bo zaśmiecamy Mariuszowi wątek. Mariusz Sorry za OT.
Awatar użytkownika
iguana1971
Posty: 439
Rejestracja: 16 lut 2009 20:03
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: iguana1971 »

Ładne kiryski a szczególnie podoba mi się to jak idealnie wtapiają się w aranżację swoim ubarwieniem ( tak jak w naturze maskują się barwą swojego ciała) :D . A swoją drogą rybcie nawet nie są świadome jaką mimowolnie wywołały burze w tym temacie :wink:
Romek;)
Blisko coraz bliżej do mojego paludarium:)
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

A swoją drogą rybcie nawet nie są świadome jaką mimowolnie wywołały burze w tym temacie Wink
Romek, wstawiając zdjęcia kirysków nawet mi przez myśl nie przeszło, że w okół nich może być tak gorąco :wink:

Co do tematu, kiryski u mnie są w zasadzie w innym celu niż estetycznym(choć ten też jest ważny), one mają dojadać to co wpadnie pod rośliny a paletki jako pedantyczne ryby tam nie zaglądają.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

mariuszzawadzki pisze:Co do tematu, kiryski u mnie są w zasadzie w innym celu niż estetycznym(choć ten też jest ważny), one mają dojadać to co wpadnie pod rośliny a paletki jako pedantyczne ryby tam nie zaglądają.
Do tego celu mozna hodowac inne gatunki Kiryskow. Nie te ktore preferuja 18 do 25°C.
To nazwalem profesjonalnym dobraniem obsady.
Mozna hodowac inne gatunki np: C. sterbai
C. paelatus pochodza z regionu La Plata. Czyli PLN. Argentyny i Paragwaju
Wysokie temp (27-28°C) znaja tylko przez gora kilka tygodni w roku.
To, ze ryba ma szybszy metabolizm w wysokich temp. nie musze Tobie chyba tlumaczyc. A juz w 100% gatunki ktore przez tysiace lat sie do takich, a nie innych temp dostosowaly.
Mowisz, ze to nagonka...
Nie Mariusz. Tylko juz wiele razy wytykalem Tobie, ze sciemniasz. Tak sciemniasz!
Czy to dotyczylo Twojej obsady,czy od ilu lat hodujesz Paletki. Czy nawet, ze hodowales Paletki razem ze Skalarami. Mimo, ze sie upierales sie, ze nie. Fotki mowia za siebie. Wystarczy tylko popatrzec na daty postow i obsade. Paletki i Skalary w Twoim zbiorniku?Tak! Mimo, ze to podobno karygodne. Obsada podawana przez Ciebie... A na fotkach widac S. eupterus. Pojemnosc Twojego bylego zbiornika...(200l) Profil ma tylko 183L. Fotki Twojego terazniejszego zbiornika przedstawiaja wysokosc vs szerokosc 5:4... Przeciez to 120x50x50. Moze to zludzenie?
I wiele innych. Choc to, ze przepisywales posty z forum paletkowego i podpisywales sie pod tym. (Za co dostales 1 ostrzezenie i pozniej szybko zmieniales posty).
Pisze to wszystko bo jak ty piszesz, ze ciebie cos smieszy, to chce mi sie smiac. Dobry ubaw!
Wiele razy Userzy pisza, ze mariuszz przesadza, jest arogancki i agresywny. My patrzymy i TOLERUJEMY!
Jestes pomocnym userem na forum. Jednak na argumenty przeciwko tobie odpowiadasz... Ja obalam stereotypy i tak jest dobrze. (Czy cos tak)
Szkoda, ze jest KILKU userow zauroczonych w twoim stylu pisania. Szkoda, ze nie moge z toba porozmawiac na pewne tematy akwarystyczne oko w oko. Bez netu i cytowania admina forum paletkowego...
Pisze to wszystko abys wiedzial, ze to ostatnie ostrzezenie z mojej strony!
Prosze zmien swoj styl bycia na forum. Twoje ataki i arogancja przewyzszaja...ah, mam juz dosyc.
To nie OFT. To jest tylko malenki skrot tego co ty piszesz do innych userow. Zarzucasz, twierdzisz i tak ma byc.
Mylisz sie. Gdybym mial na wszystkie bz.... odpisywac i prostowac ktore ty wypisujesz, oh.
Jeden hoduje Neonki inessa z brzankami... to zle (bo to inne biotopy. Choc wymagaja takich samych parametrow wody) Paletki i K. pstre sa ok. Bo ty obalasz stereotypy... :lol: Lista jest wielka.
A twoj ton i patrzenie z gory na mlodszych akwarystow to juz totalne przegiecie.
Sorry dla reszty userow!
Wyszlo szydlo z worka. Tak musialo byc.
Marcin!
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Pokaż mi post, w którym napisałem że nie miałem skalarów z paletami.
Miałem, bardzo krótko i mocno się na tym przewiozłem o czym pisałem i dla tego zawsze wszystkich ostrzegam. czy litry wody w zbiorniku każdy musi mierzyć? czy podaje się wymiar zewnętrzny?
To od kiedy ja trzyma paletki jak tak wszystko wiesz? Ja ci powiem bo to pamiętna data-pierwsza rocznica urodzenia mojego syna a więc minęło 7 lat 29 kwietnia.
Jedyny argument jakiego użyłeś, to że chcąc poklikać na forum trzeba zamknąć buzię, bo jesteś wielki moderator i dajesz ostrzeżenia i wywalisz mnie z forum. dałeś mi ostrzeżenie za skopiowany tekst z discusa? ok, tylko to było troszkę inaczej niż to przedstawiłeś, zresztą wytłumaczyłem się z tego, po prostu wtedy było to zrobione nie świadomie i zresztą z żadną stratą dla kogokolwiek a były tylko korzyści. To właśnie wy, moderatorzy wytypowaliście się na wszystkowiedzących a prawda jest zupełnie inna. Żaden argument którego użyłeś, w którym zarzuciłeś mi nie prawdę takim nie jest. I to jest najgorsze, że praktycznie nie mam możliwości do wytłumaczenia tego na forum, bo wiadomo jaki jest tego koniec. Każdy kto jest zainteresowany tematem, na każdy twój zarzut znajdzie w moim temacie potwierdzenie moich nie twoich słów.

Wracamy do tematu dyskusji, posty niezwązane z tematem będą kasowane. Akwapark
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Patka...
Pomocnik
Posty: 1879
Rejestracja: 05 kwie 2009 13:10
Lokalizacja: Gęsiniec -DST

Post autor: Patka... »

Mariusz może jakaś aktualka ??
Pozdrawiam !
Moje 300L
Moje 25L
Zablokowany