Zbrojnik podwójny tata.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Zbrojnik podwójny tata.

Post autor: Anita721 »

Witam.Muszę sie podzielić pewnym zjawiskiem w moim akwa.Otóż miałam w baniaczku 120l pięć sztuk zbrojnika niebieskiego dorosła samica ok2 lat i 4 mniejsze na tyle że niemogłam określić płci.Nie dawno dostałam dorosłego samca i co widzę ,w zaledwie kilka dni w kokosie pojawiła się ikra samiec pilnie jej strzeże no i nic w tym dziwnego po tak długim poście samiczka najstarsza mamą :D .Ale do kokosu zauważyłam pcha się mniejsza samica też moment gruba.No i co samiec chętnie ją wpuszcza no i w odstępie 2 dni następna samica w tym że kokosie złożyła ikrę.No i czekam na rezultat. :lol: Przyznam że nie doczytałam się nigdzie że 2 samice prawie na raz mogą z jednym samcem ,a on na to jak na lato. :wink: :!: Pozdrowionka.
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

No jak sama zauważyłaś, Twój samiec monogamistą raczej nie jest.
Generalnie należy unikać trzymania dwóch samców zbrojnika w mniejszym zbiorniku. Nie ma natomiast takiego zalecenia w przypadku samic ;-)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

To mozesz liczyc na jakies 120 mlodych Zbrojnikow!
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Zobaczymy :!: Mam nadzieję że się uchowają. :lol: A takie narodzinki zawsze cieszą i jest pewna satysfakcja :!: :!:
Pozdrowionka.
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Oczywiście.
Największa satysfakcja z tego hobby (przynajmniej w moim przypadku) jest wtedy, gdy po akwarium goni stadko rybek własnego howu ;-)
ODPOWIEDZ