Płeć danio

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
niuleczka0609
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2014 18:45

Płeć danio

Post autor: niuleczka0609 »

Witam.
Nie jestem pewna, czy taki temat sie już pojawił, ale mam problem z odróżnieniem samicy danio od samca. Piszą, że samiczka ma brzuszek, a ja mam wrażenie,że wszystkie rybki go u mnie nie mają. Czy jest może coś ,co odróznia te dwa gatunki płci, dłuższy ogon, lub coś takiego ? Bo chciałabym, aby się rozmnożyły, ale nie wie jakie mam dać do osobnego akwarium, bo nie umiem ich odróżnić.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Najlepiej by było gdybyś dala fotki swoich ryb .
Awatar użytkownika
crosstowntraffic
Posty: 226
Rejestracja: 20 cze 2013 9:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: crosstowntraffic »

Samce zazwyczaj są nieco "drobniejsze", a na pewno są smuklejsze niż samice.... Przy czym to czasem naprawdę minimalna różnica i ciężka do wychwycenia u młodych osobników.
Kiedy jeszcze miałem Danio, dopiero kiedy dorosły, umiałem bez problemu rozpoznać które jest które..
niuleczka0609
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2014 18:45

Post autor: niuleczka0609 »

Nie jestem w stanie zrobić im zdjęć. Probowałam , ale są tak szybkie, że na zdjęciach wychodzą bradzo rozmazane i nie jest sie w stanie zauważyż tych rybek ; (
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Przy dorosłych rybach nie sposób się pomylić:)samce prawie ,że maja wklęsłe brzuchy :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Samice mają pełniejszy brzuch, są bardziej krągłe (szczególnie noszące ikrę), samce są szczuplejsze (wyraźnie).

Nie wiem ile ryb masz, może trafiłaś na same samce lub samice?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ