Jaki to może być ślimak?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To rzeczywiście może być zagrzebka. Niestety nadal nie ma wyraźnego zdjęcia.

W tym wazonie dla ślimaka wystarczy rogatek i nic więcej. Trawa - to chyba nurzaniec (?) - niestety się nie nadaje do tak małego zbiornika.

Radzę, jeżeli już naprawdę chcesz się bawić w wazonie, zostaw tylko jedną roślinę przy dobrym oświetleniu (np. jednego rogatka) i nic więcej. Glony się oczywiście pojawią i bez czyszczenia się nie obejdzie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Arnor
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2014 9:27

Post autor: Arnor »

Dziękuję wam za pomoc. Myślę że już ją zidentyfikowałam. Oczywiście wstawię jakieś fotki ale wczoraj nie miałam dostępu do aparatu.

Nie wiem jaki to gatunek. Dużo nazw już pozapominałam :oops: . Przy jednej roślince jest jakoś pusto... Chyba, żeby poczekać aż się rozrośnie?

Chodziło mi raczej czy mogły się pojawić tak szybko. Teraz znowu się przyjrzałam ściankom i widzę coś co może być początkiem glonów. Dobrze bo Marysia będzie je zjadać, już próbuje. Z szyb i roślin będę usuwać glony, ale na korzeniu niech rosną do woli.

Wczoraj odlałam trochę wody, żeby napowietrzacz jej nie wylewał. Przed chwilą wzięłam z akwarium (czy raczej nanoakwarium) 35ml wody i połowę tego jedzonka co wczoraj dostała. Trochę jej zostawiłam, a trochę zjadła. Dolałam 100ml czystej wody. Tyle wystarczy, czy może podmieniać więcej?
ODPOWIEDZ