Aqua Art Shrimp Sand

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bardock
Posty: 68
Rejestracja: 13 sie 2014 20:14
Lokalizacja: Lubelskie

Aqua Art Shrimp Sand

Post autor: bardock »

Witam, planuję założenie zbiornika 30l na Aqua Art Shrimp Sand.
Słyszałem że przy pierwszym zalewaniu tego podłoża nie można używać kranówki ponieważ uszkodzi je i nie będzie trzymało mniej niż 7pH.

Nie mogę znaleźć informacji czy zamiast RO można użyć wody dojrzałej z dużą ilością garbników ponoć woda ta powinna mieć mniejsze pH niż 7 ?

Moja kranówka ponoć ma 7.2pH.

Druga sprawa dotyczy już " zepsutego podłoża" załóżmy że ktoś zalał zwykłą kranówką i przeleżało rok suche.

Czy jest szansa na odratowanie podłoża przy pomocy ponownego zalania ?
Czy dla lepszego efektu, do uszkodzonego podłoża dodać niewielką ilość ziemi ogrodowej na sam spód?

piszemy pH a nie "pH". MOD BARA
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć, czy to tak duży problem by obniżyć pH kranówki do 6,5-6,8? Kupujesz Aquacid czy inny kwas i działasz. Pooglądaj w Castoramie czy innym Praktikerze, w dziale z farbami powonieneś znaleźć kwas solny (koniecznie czysty chemicznie lub cz.d.a), kosztuje ok 10zł za litr, wystarczy Ci na bardzo długo.
Oczywiście przypominam, że należy kwas wlewać do wody, używać rękawic gumowych i zachować szczególną ostrożność.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
bardock
Posty: 68
Rejestracja: 13 sie 2014 20:14
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: bardock »

chemik4 pisze:Cześć, czy to tak duży problem by obniżyć pH kranówki do 6,5-6,8? Kupujesz Aquacid czy inny kwas i działasz. Pooglądaj w Castoramie czy innym Praktikerze, w dziale z farbami powonieneś znaleźć kwas solny (koniecznie czysty chemicznie lub cz.d.a), kosztuje ok 10zł za litr, wystarczy Ci na bardzo długo.
Oczywiście przypominam, że należy kwas wlewać do wody, używać rękawic gumowych i zachować szczególną ostrożność.
Dziękuję.
Podłoże dostaję i niestety nie wiem czym było zalewane.
ODPOWIEDZ