Padnięte krewetki RC

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
yans1
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2014 21:01
Lokalizacja: Rybnik

Padnięte krewetki RC

Post autor: yans1 »

Od 3 dni co dziennie znajduje 1-2 padnięte krewetki RC. Mam około 50 krewetek (RC i Amano). Akwarium to kostka 30x30 cm. Podłoże AQUA ART SHRIMP SAND , korzeń, karmię je crusta sticks oraz Tetra Wafer mix. Więcej daje tego ostatniego. Krewetki mam od 3 tyg i do tej pory wszystko było ok. Podmieniam wodę 5l raz na tydzień, wyciągam niezjedzony pokarm. Do wody używam uzdatniacza JBL Biotopol C. Nie wiem co jest przyczyną padania RC, wilinkę mają prawidłową. Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże. A czym mogę jeszcze je karmić?
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przestań lać chemię do akwarium. Po co ten uzdatniacz???
Podmień wodę na odstaną w ilości 40%, odmul dno. Podaj parametry wody, pH, twardości. NO2. Jaką masz filtrację? Jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yans1
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2014 21:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: yans1 »

Parametrów nie znam bo nie mam czym zmierzyć:( filtr gąbka Pat Mini. Podmieniam raz na tydzień odstaną 10% 5l
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podmień jak najszybciej wodę, co tydzień podmieniaj 10l i odmulaj dno. krewetki bardzo mocno brudzą.

Postaraj się zdobyć testy i zmierzyć parametry wody.

Nie lej uzdatniacza, to jest niepotrzebna chemia, na którą krewetki są bardzo wrażliwe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yans1
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2014 21:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: yans1 »

Dziękuję za pomoc. Zrobię jak mówisz i mam nadzieję że to pomoże.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Problem z padaniem krewetek może być również związany w wodą jaką stosujesz do akwarium. Pogorszenie się jakości wody wodociągowej, szczególnie w dużych miastach, skutkuje czasami padaniem krewetek, o czym się boleśnie przekonał Mateusz (Magainis) mieszkający w Warszawie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yans1
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2014 21:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: yans1 »

Po jakim czasie wyciągacie niezjedzony pokarm z akwarium?
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jak mi się to zdarzy, to wyciągam od razu, jeszcze tego samego dnia. Nie należy tak obficie karmić ryb, żeby jeszcze coś zostało.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yans1
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2014 21:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: yans1 »

Miałem na myśli pokarm dla krewetek. Ale postępowanie będzie takie jak piszesz dla ryb. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Krzysztof
ODPOWIEDZ