Gurami mozaikowe

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Prętniki są mniejsze, ale też wymagają miejsca na terytorium. Radzę trzymać maks 2 pary i pamiętać o dużej ilości roślin, w tym pływających.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Myślałam o pojedynczych egzeplarzach, np. cztery osobnik i każdy o innej barwie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Prętniki nie są rybami stadnymi. Jak chcesz trzymać, to parkę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

I może to być np. Pretnik niebieski z Prętnikiem dwubarwnym?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie może być, bo to raczej nie ma sensu, poza wizualnym. Czemu nie pomyślisz o parce tych ryb? Po co chcesz łączyć terytorialne gatunki, w dodatku pojedyncze osobniki? To jest podstawą takiego pomysłu?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Chodzi mi własnie o efekt wizualny. Poza tym nie chce miec młodych.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Proponuję parę gurami mozaikowych.
Gurami w okresie tarła bardzo się wybarwia, barwy są bardzo intensywne.
Mogę napisać o gurami dwuplamistym, że w okresie tarła barwy są bardzo wyraźne (czasem samiec jest wręcz brunatny). W okresie tarła bywa też rybą agresywną (szczególnie w przypadku dwóch samic: o ile samiec pilnuje gniazda, samice ganiają pozostałe ryby włącznie z pozostałą galanterią).
Co do młodych to część ikry nie przechodzi przeobrażenia (nie wykluwają się młode), te, co się wyklują, niekoniecznie przeżywają itd. Ja specjalnie nie odławiam narybku, warunki w akwarium (gęsta roślinność, mchy, itp)pozwalają jednak przetrwać najsilniejszym osobnikom (narybek nierówno rośnie). Nie zauważyłem, aby gurami zjadało swój wykluty narybek (młode gupiki owszem, widziałem...). Także narybkiem bym się nie przejmował.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ