Identyfikacja ryby.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Identyfikacja ryby.

Post autor: cytryna2 »

Może na początek co to za ryba?mógłby ją ktoś zidentyfikować :?
Kupiłam ją z kilkoma innymi i na początku miała jakieś 3 cm teraz ma jakieś
20 mniej więcej nie wiem co mogła bym zrobić żeby ciut" ożywić" to nasze akwarium wiem ,że to nie łatwe ale trochę mi jej żal została sama(nie licząc dwóch glonojadów(które się chowają)
Może moglibyście mi poradzić,próbowałam zasadzić jakieś roślinki niestety bez powodzenia wiadoma rybka je po prostu schrupała itd.
Wiem że temat jest złożony i najlepiej przeczytać już istniejące tematy :D
no ale od czegoś trzeba zacząć.


Próbowałam z tutejszym hostingiem,niestety nie wyszło więc podaję namiary na fotkę.Wybaczcie ale ta technologia mnie przytłacza.


Zdjęcie zostało usunięte. Tak duży format nie nadaje się do oglądania!! Proszę o zmniejszenie wielkości zdjęcia i załączenie ponownie. MOD BARA
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Wyręczę Moderatorów: zmniejsz zdjęcie.

A ryba to chyba gurami, o ile dobrze poznaję to po fragmentach.

Jeśli robi "dziubek" to jest to gurami całujący.

A zdjęcie wrzuć na fotosik czy coś, i tam będziesz miała link do zdjęcia o rozdzielczości 500pcx i ten link wklej na forum w całości.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

Obrazek

Troszkę to trwało :D
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Gurami olbrzymi.
Dorasta nawet do 70cm i dobre pare kilo wagi!!!
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Na wigilię będzie jak znalazł :D
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Piękna ryba, akurat wczoraj widziałam podobną w jednym z katowickich sklepów zoologicznych, byłą wielkości tej białej jednak kolor miała szary, pływała z równie dużą pawiooką :D
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

Przyznam że jestem zaskoczona :shock: i mam nadzieję że moja nie urośnie aż do taaakich rozmiarów,no cóż zdecydowanie nie wiedziałam co kupuję.
I tu rodzi się następne pytanie co mogę zrobić mając w akwarium takiego olbrzyma ,żeby nieco upiększyć ten jego wodny świat?
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Nie martw sie, w akwa nie urośnie do 70 cm :P Przynajmniej tak mi sie wydaje. Gurami to roślinożercy, tym bardziej takie wielkie, można powiedzieć, że masz w akwa krówke która chętnie schrupie każdą roślinke jaką jej tam włożysz. Pomyśl może o korzeniach, kokosach lub dużych kamieniach.
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

kurka pisze:Gurami to roślinożercy
Gurami są wszystkożerne, ale ich dieta powinna zawierać składniki roślinne.
kurka pisze:Nie martw sie, w akwa nie urośnie do 70 cm Przynajmniej tak mi sie wydaje
Jeśli akwarium jest za małe to ryba skarłowacieje, a to bardzo źle. Obowiązkiem właściciela jest zapewnienie optymalnych warunków dla swoich podopiecznych, tak by miały możliwość rozwoju i mogły osiągnąć swoje maksymalne rozmiary.

Cytryna jak duże masz akwarium? Po samym zdjęciu wydaje mi się za małe. Jeśli nie jest odpowiednio duże ryba będzie cierpiała. Trzeba będzie wtedy pomyśleć nad powiększeniem akwarium lub znalezieniem nowego domu dla gurami.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Wiem, że są wszystkożerne jednak po swoich widze, że bardziej interesują je rośliny.
Gurami olbrzymie może osiągnąć swoją maksymalną wielkość w akwarium jeśli ma dobre warunki ? Myślałam, że to niemożliwe.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

ZOO w Chorzowie ma taki dorosły okaz, ciężko oszacować ile ma przez szybę, ale na pewno powyżej 50cm. Rybka ma tam do dyspozycji całkiem spory zbiornik.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przyznajmy oczywisty fakt, że gurami olbrzymie nie powinno być nigdy sprzedawane jako ryba akwariowa ogólnodostępna. Ten gatunek wymaga tak dużego litrażu, że nadaje się tylko do wielotysięcznych litrowo akwariów wystawowych.

Trzymanie takich ryb w za małych zbiornikach powoduje ich karłowacenie i męczarnie.

Jestem przeciwnikiem sprzedaży tych ryb w sklepach akwarystycznych nie zapewniających szczegółowych informacji na temat ich wymagań.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

Dziękuję za odpowiedzi :D z tego wynika że im dogodniejsze będzie miała warunki tym bardziej będzie rosła :roll: z jednej strony mnie to cieszy z drugiej jednak martwi.
Nasze akwarium ma mniej więcej 60 szer.35dł.czyli jakieś 50 litrów ryba jak pisałam wyżej nie jest mała.
Mam jeszcze takie pytanie jeśli znalazłabym dla niej nowe miejsce,czyli zakładając,że ktoś ją zabierze będzie się mogła łatwo dostosować do nowych warunków,innych gurami?jeśli od "maleńkości" rosła w naszym akwarium?
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Cytryna, jak długo masz już to gurami? I ile czasu minęło zanim ryba osiągneła takie rozmiary ?
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

Mniej więcej rok.Kupiłam ją na samym początku z kilkoma innymi kolorowymi rybkami.Jestem amatorką o czym już wyżej wspomniałam.
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
ODPOWIEDZ