[98L] Las Brokilonu

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
crosstowntraffic
Posty: 226
Rejestracja: 20 cze 2013 9:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: crosstowntraffic »

Rika..mam pytanie. Twoje ujecia i tak sa jak dla mnie, laika w kwestii fotografii, doskonale. I juz dawno mialem zapytac jak wykonujesz takue soczyste fotki. Sam probowalem uzyc sony a200 i tylko sie wkurzylem. Juz lepiej wyszly te robione telefonem ale o takich jak Twoje to nie mam co marzyc.
Jakies rady co do sprzetu lub sposobu robienia zdjec?
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Rika wiec masz Ciri a nie Geralta :)
dawidgg5
Posty: 123
Rejestracja: 07 sie 2013 14:18

Post autor: dawidgg5 »

Znajdź biało-czerwonego i pokazuj jaka z Ciebie patriotka :)
dwl76
Posty: 32
Rejestracja: 21 lut 2008 10:07
Lokalizacja: Kent

Post autor: dwl76 »

Rika pisze:dwl76 Niestety na przeszkodzie do pięknych ujęć stoi ruchliwość modela i słaby sprzęt fotografująco-nagrywający :lol:
Wiem, że to niełatwe, ALE:
1.Spróbuj fotografować nie pod światło, bo wychodzi tylko czarna plama zamiast ryby.
2.Unikaj dużych kontrastów w kadrze, tzn. bez głębokich cieni razem z bardzo jasno oświetlonymi miejscami. Matryca aparatu nie potrafi przenieść takiej rozpiętości tonalnej bez utraty szczegółów (smolista czerń lub "wypalone" na biało partie zdjęcia, patrz p.1).
3.Jeśli można ustaw wyższą czułość (ISO) w aparacie, ew. użyj trybu "sport" czy czegoś w tym stylu zapewne dostępnego w menu.
4.Bądź cierpliwa :)

Powodzenia!
200l, Brazylijski rów melioracyjny. Skalary i inne
60l BW. Pielęgniczka Nijssena, Pstrążenice, Neony czerwone, Tetry rubinowe
60l brachiczne. Kolcobrzuch dwuplamy, Babka plamkowana
edgar184
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014 20:05
Lokalizacja: Wilków niedaleko Krakowa :)

Post autor: edgar184 »

Witaj.
Piękna aranżacja całości, wszystko takie idealne :D.
Mogłabyś opisać z czego, z jakich mieszanek masz podłoże??
Jeżeli gdzieś to opisywałaś, przepraszam, nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

edgar184 pisze:Mogłabyś opisać z czego, z jakich mieszanek masz podłoże??
Jeżeli gdzieś to opisywałaś, przepraszam, nie znalazłem.
Pierwszy post w tym temacie, przedostatnia linijka przed zdjęciami, nic ponadto w podłożu nie ma:
Rika pisze:Podłoże: żwir bazaltowy, czarny piasek kwarcowy, biały piasek
Pshemko Brasil pisze:Rika wiec masz Ciri a nie Geralta :)
Nie, jednak Geralt, glusiowi zaczęły rosnąć wąsy :D

crosstowntraffic Aparat, którym robię zdjęcia nie jest jakimś z najwyższej półki, to tylko Sony Cyber-Shot DSC-W520. Jak sobie sprawdzisz jego specyfikacje to sam zobaczysz, że szału nie ma. Ja tak naprawdę dużo w ustawieniach nie kombinowałam, wybieram tylko kadr jaki chcę ująć, a resztę robi aparat :lol: Ciężko mi dawać jakieś rady, skoro sama jestem laikiem do tego bez jakiegoś super sprzętu xD

dwl76
1) Mówię, że nie da się tego akurat bojownika nie fotografować pod światło, bo jak tylko mnie zobaczy to podpływa do przedniej szyby do tafli wody i myśli że będzie jedzenie. Jak tylko przebywa gdzieś w toni, to albo z tyłu w krzaczorach, że go nie widać, albo od razu ucieka jak tylko zauważy że chcę mu zrobić zdjęcie. Rzadko kiedy udaje mi się go złapać gdzie indziej niż przy tafli wody.
2) Przykro mi, ale całe moje akwarium jest w takim kontraście xD A tam gdzie nie ma dużego kontrastu jest akurat korzeń xD Albo ryby nie chcą tam pływać. Mam raptem jedną świetlówkę w tej pokrywie i światło nie jest wszędzie rozprowadzone równomiernie.
3) Nie można, aparat już robi na najwyższej czułości.
4) Jestem cierpliwa, fotki które tu daję to nie efekt siedzenia 5 min przed akwarium. Wiem, że nie są idealne i dużo im brakuje do tego tytułu, ale uważam że są też nie najgorsze, przynajmniej na tyle, że można je ludziom pokazać. I o dziwo ludzie je lubią, bo to nie pierwsze forum gdzie forumowicze piszą, że im się podobają :D

Generalnie przepraszam, że ostatnimi czasy zniknęłam z życia forum. W akwarium nic się właściwie nie zmienia, chociaż z powodu upałów zaczynają mi marnieć rośliny (jak co roku z resztą).
Bojownik dwa tygodnie temu miał nieprzyjemny incydent z filtrem, zaklinował się między filtrem a szybą, filtr trochę mu zassał płetwę odbytową i nie mógł wypłynąć. Na szczęście, po mojej interwencji, oprócz lekko poszarpanej płetwy i nadwyrężonych nerw (jego i moich) nic się nie stało. Ale coraz częściej myślę o wymianie filtra. Odrósł mu też ogon po strzyżeniu przez razbory.
Do tego muszę dokupić krewetek amano, ale koniecznie samych samiczek, bo się okazuje, że w moim stadku liczącym 7 sztuk mam jedną samicę i 6 samców. Dziewczyna podczas zalotów nie ma lekko :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PedroVonPolen
Posty: 27
Rejestracja: 15 cze 2014 2:17
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: PedroVonPolen »

piękne akwarium :shock:
Na początku był chaos...
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

W Lesie zaszły niewielkie, kosmetyczne zmiany. Kilka dni temu dosypałam piasku, bo roślinom wyłaziły już korzenie na powierzchnię i całkiem sporo zostało wywalone podczas podmian przez ten cały czas. Na razie jest warstwa jasnego, niedługo na allegro pewnie kupię czarny piach i dosypię kolejną warstwę, a na razie jest trochę jaśniej w akwarium :P
Cobaltowi jakiś czas temu znowu ktoś przystrzygł górną płetwę w ogonie, jakoś biedakowi nie może odrosnąć :< Ale wymieniłam filtr i w Brokilonie znów zagościły Redki! :D Teraz już nie zostaną zmielone przez filtr, a Cobalt się nimi nie interesuje :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Kolejna porcja fotek :D
Tym razem sesja bardziej krewetkowa :P
Wczoraj przy cykaniu zdjęć okazało się, że mam już co najmniej 4 Redkowe mamuśki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na zakończenie fota z takiej dość nietypowej perspektywy :D

Obrazek
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Fotki bardzo ładne, choć widać, że z utrzymaniem białego drobnego piaseczku "letko" nie jest. ;) Sam mam zapędy w swoim akwarium, ale właśnie dlatego nie zdecydowałem się...
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Jak pisałam wcześniej za jakiś czas i tak mam zamiar zasypać to warstwą czarnego, właśnie między innymi z powodu zbytniego rzucania się w oczy wszelakich syfków :P
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

To wina krewetek :)
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

wojtass9 pisze:To wina krewetek
I zbrojnika, taaaa ja to wiem aż za dobrze, a dzień podmiany wypada dopiero jutro, dlatego taki bałagan na tych fotach :lol:
dwl76
Posty: 32
Rejestracja: 21 lut 2008 10:07
Lokalizacja: Kent

Post autor: dwl76 »

Rika, Twoje akwarium jest super. I masz fajnego żółtego "glonojada". :)
200l, Brazylijski rów melioracyjny. Skalary i inne
60l BW. Pielęgniczka Nijssena, Pstrążenice, Neony czerwone, Tetry rubinowe
60l brachiczne. Kolcobrzuch dwuplamy, Babka plamkowana
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Taka dosyć smutna aktualizacja dziś, w piątek Cobalt odpłynął na szerokie wody :( W styczniu minąłby rok odkąd był u mnie :<
Zablokowany