[220l] obsada ogólna

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

[220l] obsada ogólna

Post autor: sivus1983 »

Dzień Dobry wszystkim forumowiczom,

Akwarium wymiary dł/szer/wys – 96/42/55, woda 26 stopni na dnie drobny żwir
Chciałbym, aby w akwarium było ruchliwie oraz kolorowo.
Zależy mi na biotopie Ameryka Środkowa, jakie rybki kupić na dno, czy nada się bocja wspaniała ewentualnie ile sztuk?, jakie na środek, a jakie pływające zaraz pod lustrem wody.
Prosiłbym o konkretne propozycje wraz z informacją po ile sztuk kupować.
Proszę o radę, co mogę zakupić, żeby stanowiło spujną całość.
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :)

temat poprawiłam (nawiasy) MOD BARA
Ostatnio zmieniony 29 paź 2014 18:40 przez sivus1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Więc tak: bocja nie nadaje się do Ameryki Środkowej ,piszesz ,że zależy ci na biotopie CA a bocja nie pochodzi z tego biotopu,poza tym jest za duża na to akwa i potrzebuje innych parametrów niż są w CA.Przy dnie będziesz mieć pielęgnice prawdopodobnie więc lepiej aby nic się koło nich nie kręciło gdy dojdzie do tarła.Do akwa jako główne ryby możesz dać jakieś pielęgnice np pielęgnice Meeka ,Sajica,miodowa,oczywiście tylko jedna z nich,jako dodatek np mieczyki albo platki,można dać też ryby z innego biotopu ale które dają radę w tych parametrach:zwinnik ogonopręgi z 10szt.
sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

Post autor: sivus1983 »

Dobrze pomijając już ten biotop CA.
Mając pielęgnice meeka, czy wytrzymają z nimi bocje pręgowane? Bardzo interesuje mnie na górną część SMUKLEŃ PRYSKACZ jest on bardzo ciekawy.
I jak wygląda sytuacja z jakąś ławicą albo haremem co mógłbym ewentualnie dodać?

Czy ogonopręgiego mógłbym zastąpić Zwinnikiem Blehera?Filtr Fluval 304




Nie pisz posta pod postem ,używaj funkcji "zmień" wojtass9
Ostatnio zmieniony 29 paź 2014 19:28 przez sivus1983, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Witam na Akwaforum.

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.
Proszę nie pisz posta pod postem (Regulamin Akwaforum), używaj opcji "zmień" jak chcesz coś dopisać w swoim ostanim poście, na który nie ma odpowiedzi. Posty połączę w wolnej chwili.

Podaj parametry wody, jakimi dysponujesz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

Post autor: sivus1983 »

Parametry wody 26 stopni kH10 pH7
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na bocje wspaniałe to akwarium jest znacząco na małe. Nietypowe wymiary tego zbiornika (jest krótki) nie pozwolą na wprowadzenie dużych ryb.

Zastanów się nad konkretnymi gatunkami i sprawdź, czy ich wymagania możesz spełnić. Smukleń pryskacz w Polsce jest trudno dostępny. Jeżeli jesteś początkującym akwarystą radzę się skupić na rybach żyworodnych.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

Post autor: sivus1983 »

Dostałem w prezencie dwie duże Meeki, dużego Glonojada oraz Sumika Koralowego. Już sobie pływają w zbiorniku. Proszę o pomoc co mogę dokupić, do takiego zestawu.

Czy np:
Platka 2 samce 6 samiczek
Molinezja 1 samiec 2 samiczki

Czy to może się udać?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja radzę oddać co masz i zacząć od nowa. No może zostaw te meeki (o ile to dobrana para), inaczej nic dobrego z tego nie będzie.
"Duży glonojad" - nazwe poproszę bo nie wiem co to jest, dla mnie "duży glonojad" to np. Panaque nigrolineatus albo wyrośnięty Gyrinocheilus aymonieri i bądź tu mądry człowieku o co chodzi :bredzisz

"Sumik koralowy"? też nie znam, może masz na myśli sumika karłowatego Ameiurus nebulosus? To ryba zimnowodna pochodząca z Ameryki północnej rosnąca do 45cm i 2kg.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

Post autor: sivus1983 »

Meeki to dobrana para, żyją ze sobą jakieś 4 lata.
Glonojad to Zbrojnik czarnopasy.
Sumik rekini.

Co dokupić?
Skalary? Brzanki rekinie?
Czy coś łatwiejszego?
Platki? Molinezje?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

W takim razie zostaw tylko meeki, 220 litrów będzie dla nich bardzo dobrym zbiornikiem - są to ryby terytorialne i agresywne, inne ryby nie miały by przy nich łatwego życia.
Reszta do oddania i nic więcej nie kupuj. Raczej daj do akwarium jakieś duże korzenie i kilka twardych roślin a będzie dobrze.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

Post autor: sivus1983 »

Te rybki, które otrzymałem czyli: dwie meeki, zbrojnik i sumik, żyły ze sobą od lat w zbiorniku u mojego szwagra, nie rozumiem czemu miałbym je oddawać?
Chcę coś dokupić jeszcze i proszę o poradę.
Czy za ciężko dla Was "znawców" dobrać coś do mojej obsady ?
A co do agresywności Meek, to chyba tylko w okresie tarła?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Sumik rekini nie nadaje się do tego akwa ,ta ryba jest stanowczo za duża do tego zbiornika,panaqua też mała nie rośnie,te ryby potrzebują innych parametrów wody niż meeka,do tej obsady nie da się nic dobrać bo obsada jest zła.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Został założony ponowny temat o tym akwarium, ale bez podania obecnej obsady. Czy to znaczy, że Kolega zdecydował się na oddanie obecnie trzymanych ryb i zaczyna od nowa?
Jeżeli meeki i sum zostają, to nic nie poradzimy. Jeżeli oddałeś te ryby, to propozycji jest mnóstwo.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
sivus1983
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014 14:13

Co to za ryba?

Post autor: sivus1983 »

Obrazek

Obrazek

Co to za ryba?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2014 13:32 przez sivus1983, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

linki nie działają

po skopiowaniu do przeglądarki i obejrzeniu widzę chyba Mystusa vittatusa, zwanego sumem pasiastym, bagrem kobaltowym, ale nie jestem pewna. Ewentualnie Mystus tengara czyli sum białowowąsy.

Mystus vittatus
jest dobrze zaprezentowany tutaj:
http://teakdoor.com/thailands-zoos-and- ... ystus.html
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ