[66l] akwarium Michu86 - temat przywrócony

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

[66l] akwarium Michu86 - temat przywrócony

Post autor: BARA »

ze względów technicznych temat założony przez Michu86 o akwarium 66l (54l) został usunięty - ZA CO NAJMOCNIEJ AUTORA TEMATU PRZEPRASZAM!

Kolego, najmocniej Cię przepraszam za usunięcie i przywrócenie w innej formie prowadzonej przez Ciebie dyskusji o akwarium. Założyłeś temat "Jestem nowy" ale dotyczyła obsady, więc przenieśliśmy całość do odpowiedniego działu. Niestety ze względu na fakt, że dwóch moderatorów jednocześnie zajęło się porządkowaniem tego tematu, najpierw się skopiował podwójnie, a potem został automatycznie usunięty. Udało mi się odzyskać treść dyskusji, więc założyłam w Twoim imieniu nowy temat.

Proszę przyjmij moje przeprosiny. Błąd wynikł z działania ludzkiego - mojego i nie został zrobiony celowo.

Odzyskałam treść całej dyskusji, którą kopiuję poniżej:

Michu86.....
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań Wysłany: 16 Lis 2014 21:18 Temat postu: [66l] akwarium Michu

Witam
Niedawno zakupiłem akwarium 66l używane z całą obsadą sprzętem itp od kogoś kto chciał się go pozbyc. Zaznacze że to nie moje pierwsze akwa:)obsada i filtr była trochę kiepska...pozmieniałem to i owo.Dokupiłem brzęczyk z kurtyną wodną,filtr kaskadowy hydor bravo200,grzałka jest z termostatem.Rośliny Anubius na korzeniu i mech jawajski,nurzaniec,kryptoryna,rogatek i jedna roślina której nie znam.Obsada 10 neonków,12 gupików,4 molinezje,2 kiryski,4 krewetki red cherry i kilka ślimaków.co tu warto by zmienić?

Powrót do góry


Synu
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 58

Wysłany: 16 Lis 2014 21:23 Temat postu:

Troche duzo tych rybek na 66l tak mi sie wydaje? Daj jakies foto
_________________
Pozdrawiam Grzesiek

Powrót do góry


Michu86.....
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań Wysłany: 16 Lis 2014 21:31 Temat postu:

foto podeśle ewentualnie jutro

Proszę o wasze porady i rady:)

proszę nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA

Powrót do góry


malachio
Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 161
Pomógł: 5
Skąd: Kalety Wysłany: 17 Lis 2014 8:47 Temat postu:

Podaj parametry wody, wymiary akwarium (66l to jakoś nietypowo) to wtedy będzie można coś poradzić.
Na razie masz pomieszane dwa biotopy (nie licząc krewetek). Molinezje i gupiki lubią wodę średniotwardą do twardej, zasadową. Neonki i kiryski wolą wodę miękką i kwaśną.
Z czegoś będziesz musiał zrezygnować.
Kurtyna wodna (bąbelki?) niepotrzebna w akwarium.

Jeśli by miały zostać neonki z kiryskami, to powinieneś dokupić kirysków, bo to rybka stadna 6-8 sztuk to takie minimalne stadko tych rybek.

Gupiki i molinezje to strasznie brudzące rybki, do tego szybko zwiększają populację, odpuścił bym je w tak małym litrażu (dla molinezji to i tak za małe akwarium).

Podaj te informacje, o które proszę na początku i wrzuć jakieś zdjęcie akwarium, to wtedy podyskutujemy konkretniej.
_________________
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - puste
[141l] 70x45x45 - gupiki, platki, krewetki, ślimaki

Powrót do góry


BARA
Moderator
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 7547
Pomógł: 373
Skąd: Białystok Wysłany: 17 Lis 2014 9:08 Temat postu:

Witam,

jeżeli chcesz zaprezentować zdjęcia akwarium, załóż proszę temat w dziale Galeria zgodnie z Regulaminem tego działu.

Podaj wymiary akwariu,, bo litraż jest nietypowy.

Ryb jest za dużo, molinezje wymagają o wiele większego litrażu. W zależności od odmiany Black Molly min. 85l, molinezje księżycopłetwe min. 128l, molinezje żaglopłetwe min. 200l.
_________________
Pozdrawiam.
Barbara

128l, 45l i inne
obsada różna, dużo roślin

Powrót do góry


Michu86.....
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań Wysłany: 17 Lis 2014 20:54 Temat postu:

Witam
Napisałem 66 l bo tak miał w opisie koleś od którego kopiłem.Wymiary to 60x30x30 czyli raczej mniejsze niz 66l.

Powrót do góry


BARA
Moderator
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 7547
Pomógł: 373
Skąd: Białystok Wysłany: 17 Lis 2014 20:59 Temat postu:

oj, to mało.

60x30x30= 54l


masz za dużo ryb w takim akwarium. Molinezje i gupiki do oddania. Albo molinezje i neony. W dodatku masz ryby o odmiennych wymaganiach odnośnie parametrów wody.
_________________
Pozdrawiam.
Barbara

128l, 45l i inne
obsada różna, dużo roślin

Powrót do góry


Michu86.....
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań Wysłany: 17 Lis 2014 21:05 Temat postu:

Wolał bym zostawić gupiki:) Ewentualnie jaką proponujecie obsade na ten litraż zostawiając gupiki?

Ostatnio zmieniony przez Michu86..... dnia 17 Lis 2014 21:20, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry


BARA
Moderator
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 7547
Pomógł: 373
Skąd: Białystok Wysłany: 17 Lis 2014 21:18 Temat postu:

To zostaw tylko gupiki i kiryski oraz krewetki. Pozostałą obsadę oddaj.

Przypominam Ci o konieczności cotygodniowej podmiany wody w ilości około 20% na odstałą z jednoczesnym odmulaniem dna.
_________________
Pozdrawiam.
Barbara

128l, 45l i inne
obsada różna, dużo roślin

Powrót do góry


Michu86.....
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań Wysłany: 17 Lis 2014 21:22 Temat postu:

Wode podmieniam co 2 tygodnie,będe robić teraz co tydzień

Powrót do góry


Michu86.....
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań Wysłany: 18 Lis 2014 22:37 Temat postu:

Witam ponownie.
Jutro oddaje molinezje i neonki,zostawiam gupiki i kiryski i krewetki.Pytanie ile w takim litrażu mogę mieć gupików i kirysków?Mam też ślimaki świderki i ampularie zostawić je?Kolejne pytanie niewiem czy odpowiednie na ten dział mam filtr kaskadowy hydor bravo 200 co o nim powiecie
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jeżeli chodzi o kiryski musiałbyś dokupić jeszcze ze 3 szt tego samego gatunku,gupiki wystarczyłoby 6 szt ja jednak na twoim miejscu zamiast gupików zostawiłbym neonki,ampularię oddaj,ważna rzecz jeżeli chodzi o podłoże to przy kiryskach powinien być piasek.Co do filtra ma przepływ 750l/h więc spokojnie wystarcza na to akwarium.
Michu86.....
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2014 20:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Michu86..... »

Witam.Zrobiłem jak doradziliscie i oddałem neonki i molinezje. Gupiki zachowują się swobodniej no i młode przestały się chować po kątach ;-) dokupie tylko ze 3 kiryski bo mam 2.No i wymienię węgiel na ceramikę.dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Zrob fotke i pochwal sie w dziale galeria:)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Michu86..... pisze:okupie tylko ze 3 kiryski bo mam 2.
Zrób tak, nie dokupuj otosków.
Jak masz młode gupiki, to zostaw rogatka (doczytałem, że masz).
Jak chcesz mieć młode gupiki, to pilnuj takich roślin jak rogatek - możesz od innego akwarysty skombinować wgłębkę (Riccia fluitens), tylko ziele bardziej jest do wody miękkiej. Generalnie coś, co stworzy przy tafli plątaninę.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Michu86.....
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2014 20:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Michu86..... »

i takie pytanie ile razy dziennie najlepiej gupole karmić?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Napiszę na swoim przykładzie: daję gupikom szczyptę karmy ovo-vit (jajeczna), innym razem bio-vit (roślinna) i czasem dostaną płatki vipan (sera, pełnoporcjowy). Ale są to dwie szczypty na dzień. Staram się, aby dziennie dwa razy dostały co innego.
Mam wgłębkę i widzę, że sobie ją podskubują oraz inne "drobne" roślinki.
Poza tym szkła celowo nie czyszczę z glonów i to także skubią. Także z głodu z akwarium nie wyskakują.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ