Sum pictus czyzby chory?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Edyta_S
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2014 15:30
Lokalizacja: Żagań

Sum pictus czyzby chory?

Post autor: Edyta_S »

Witam, posiadam sumy pictusy i jeden z nich ma duży brzuch taki zaokrąglony, na pewno nie jest przeżarty i nie wiem czy jest chory czy może będzie się rozmnażać ale z tego co wiem nie jest możliwe ich rozmnożenie w akwarium, dodam iż pictus siedzi cały czas w kokosie i wypływa sporadycznie, może ktoś wie co mu dolega
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Opisz akwarium zgodnie z regulaminem działu "Choroby", wtedy będziemy w stanie Ci pomóc
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Edyta_S
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2014 15:30
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Edyta_S »

niestety sumik zdechł

Ale ogólnie proszę dalej o pomoc żebym wiedziała co to mogło być czy faktycznie ciąża czy jakaś choroba akwarium to 240 litrów ryby sumik pictus juz tylko jeden kiryski spiżowe ok 6, duch brazylijski x1, trąbonosyx2, dwa labeo i dwa skalary, pokarm żywy i mrożony oraz suchy z mrożonego i żywego to mieszam ochotke i inne martwe ph7 temperatura 25-27 stopni, woda podmieniania co tydzien w ilości 30 %, akwarium stoi od września ryby w nim także filtr aqua nova NCF-800 oswietlenia 4 swietlowki t5 i dwie energooszczedne nocne grzałka 300W.
Ryba tak jak pisałam miała duzy zaokrąglony brzuch pływała normalnie później schowała się w kokosie i nie wyplywała po czym tam zdechła, pozostałe ryby pływają i zachowują się normlanie tak samo jedzą.

posty połączyłam. Proszę o używanie opcji "zmień" w celu edytowania postu. MOD BARA
ODPOWIEDZ