Krewetkarium

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Krewetkarium

Post autor: Synu »

Witam was:)
Zastanawiam sie nad zalozeniem krewetkarium Mam juz pomysl nawet jak bedzie wygladac. Narazie przegladam strony portale za sprzetem mysle raczej nad kompletowaniem samemu sprzetu aby byl jakis w miare dobry.
Co myslicie na ten temat, co polecacie ze sprzetu? Czy nowe czy uzywane ? Czy lepiej otwarte czy z pokrywa? Kazda pomoc mile widziana :)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Jako że to wolny temat to i wolne rozmowy, co myślicie o tym aby ten temat wywalic do kosza, a koledze dac pouczenie o tym aby poszukał czegos o sprzęcie na forum? Lub też podał chociaż minimum informacji o litrażu?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Wlasnie po to zakladalem temat z pytanirm czy 30l czy 300 oczekiwalem malej pomocy ale coz.
zatem poradze sobie sam.
czy jak bym napisal ze chce takie wlasnie 300l tez kazal bys szukac po forum czy raczej zaproponowal cos mniejszego? Chodzi o to zeby dobrac cos dobrego a nie.
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Synu pisze:Wlasnie po to zakladalem temat z pytanirm czy 30l czy 300 oczekiwalem malej pomocy ale coz.
zatem poradze sobie sam.
czy jak bym napisal ze chce takie wlasnie 300l tez kazal bys szukac po forum czy raczej zaproponowal cos mniejszego? Chodzi o to zeby dobrac cos dobrego a nie.
Czyli głównie chodzi Ci o to że chcesz żebyśmy podali Ci gotowe rozwiązanie, bez twojego wkładu w wybór sprzętu. Nie wiemy o jakim litrażu myślisz, nigdzie o tym nie piszesz, nie podajesz jakie kwoty cie interesują, nie podajesz na jaki litraz możesz sobie pozwolić...nie wiemy praktycznie nic, ale chcesz od nas pomocy. Ok pomagam zatem:

-akwarium mozliwie najwieksze na jakie Cie stać
-filtr adekwatny do wielkości i obsady akwarium (od aquashut po eheim)
-grzałka zależna od obsady i średniej temp w domu i jej wahań dobowych
-oświetlenie zależne od roslin i litrażu
-otwarte czy zamknięte? zamknięte.

Teraz wybierz sobie litraz i pomyśli sie co dalej. Szukasz pomocy to chociaz nas nakieruj troche.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Wlasnie nie zeby podac gotowca troche sie wywiedzialem. Mysle jakies 30l zabudowane jak wspomniales filtr hmm jakis wewnetrzny bedzie dobry z duza gabka, nie wiem dokladnie jaki bo roznicy raczej duzej nie bedzie jak bedzie wewnet. Czy zewnet.?(wiadomo miejsce w baniaku) Grzalka to wiadomo dobierze sie na koniec. Rosliny duzo mchu i jakas trawka. Ze dwa korzenie na sztorc. Teraz ogladalem jakies na alledrogo nie duza kasa bo z filtrem grzalka mozna kupic za 100 teraz poprostu czy to jakas tandeta czy lepiej szukac w sklepach. Co do uzywanych podoba kasa tyle ze niewiadomo jak dlugo to pozyje :)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

-kostka 30-40 litrow
-kaskada FZN2
-grzałka mała aquael podłączona pod zewnętrzny termostat RT-2 i schowana w kaskadzie
-oświetlenie 15-20W (Led, moduły aquael lub zależnie od rozmiaru akwarium dobrane świetlówki 8-9W x2)
-szyba nakrywowa lub obudowa zrobiona tak zeby kaskada pasowała
-na dno piasek
-korzenie natarte startym mechem
-jakieś małe zwartki
-na tło ewentualnie nurzaniec lub coś ciekawszego (nie znam się)
-krewetki i ewentualnie małe bystrzyki, rozborki
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Dzieki za kazda odp. jakos sie dogadalismy:) zaczne cos kombinowac jak tylko bedzie wolne od pracy. Na tyl wlasnie myslalem pomieszac nurzeniec z bakopa, oswietlenie posiadam jeszcze takie Aquael deco light 11w tylko ze bez pokrywy wtedy musialo by byc. Co do zbiornik mysle ze uzywka nie bedzie zla w tym temacie, aczkolwiek poszukam tez nowych porozgladam sie cos dobrego za dobra kase. Plan mam dobry ze tak powiem wizje jak ma wygladac tez teraz trzeba powoli przejsc do czynow:-

Myslalem tez nad czyms takim co wy na to?
http://allegro.pl/zestaw-akwarium-30l-p ... 64149.html
Zas na olx uzywane podobne za 70 zl jest :-)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Synu pisze:Wlasnie nie zeby podac gotowca troche sie wywiedzialem. Mysle jakies 30l zabudowane jak wspomniales filtr hmm jakis wewnetrzny bedzie dobry z duza gabka, nie wiem dokladnie jaki bo roznicy raczej duzej nie bedzie jak bedzie wewnet. Czy zewnet.?(
Ja w 30l z krewetkami mam zewnętrzny filtr kaskadowy JKA-MHF100 (zobacz w dziale Testy, jest tam jego opis). Filtr wart uwagi.
Na rurkę ssącą zakładasz gąbkę z dziurą w środku (taka gąbka to po prostu wkład gąbkowy z jakiegoś małego filtra wewnętrznego, bodajże AuqEl, nie ma on dziury jako takiej, ale ma wcięcie, w które taka rurka wchodzi, przecinasz na pół i masz dwa prefiltry na rurkę ssącą). Problem w takich filtrach jest taki, że koniec rurki ssącej jest w połowie wysokości akwarium. Jeśli chcesz, aby był przy dnie, należy taką rurkę przedłużyć wężykiem fi=15mm (Praktiker, Castorama, dział "Ogród").
Mam i działa, nie robi huraganu w akwarium, nie wciąga krewetek.
Pojemnik w miarę pojemny jak na takie wymiary filtra, także nie widzę problemu.

Aha, akwarium 30x30x30 (27l), jakieś 40 zł bez pokrywy (ale za to z szybką nakrywową, kupione w normanlym sklepie akwarystycznym u gościa, a nie sprzedawcy). Co do oświetlenia, to jak lubisz majsterkować, to niebawem wrzucę temat belki oświetleniowej do takiego akwarium, z oświetleniem 6-8W T5.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Z gabka to wiem bo mam tak zrobione w 112l wlasnie. Mozesz sobie zerknac w dziale galeria o jaka dokladnie gabke mi chodzi.Przyjde do domu poczytam dokladnie o filtrze ktory mowisz i bede sie zastanawiac :-) co do oswietlenia to mam cos takieg:
http://allegro.pl/aquael-oswietlenie-do ... 03655.html
Ale mysle ze cos pokombinuje jeszcze w kazdym razie dzieki za odp:)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Myślę ,że na krewetki akurat tylko po co przepłacać?Takie akwa z pokrywą na allegro niecałe 50zł kosztuje a tu prawie 70.
http://allegro.pl/akwarium-z-pokrywa-25 ... 46941.html
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Jeszcze myslalrm nad czyms takim
http://www.akwaria.net/Produkty/Zestawy ... 9l-Robizoo

No ale jak w tym co pidales podejsc z filtrem trzeba pokrywe ciac?
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

No trzeba ciąć albo dać filtr wewnętrzny.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Dobra zbiornik już jest, teraz reszta grzałkę dobrać nie będzie problemu, myślę nad filtrem z zewnętrznym może być ciężko zaś wewnętrzny będzie brzydko wyglądać w środku:/ ale coś wybrać trzeba myślałem nad jakimś pat mini? i jakie najlepsze podłoże dawać mando z jbl i na to piasek czarny czy stosować coś innego ? nie wiem np. aquabasis mam też resztkę nutriplant z pierwszego zbiornika co myślicie ?
Albo co powiecie na to:
http://www.rybarium.pl/aquael-turbo-500.html
Pozdrawiam
Grzesiek :D
ODPOWIEDZ