[112l] Ogólny

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

witajcie kto mi powie co atakuje mojego nurzanica :/ czego brakuje albo co to jest wyglada na jakis glon ;/
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b6 ... 5512b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f69 ... 227b8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f47 ... bec83.html
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Michał.M
Posty: 168
Rejestracja: 26 lis 2014 21:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał.M »

Mi to wygląda na krasnorosty.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

No dobra a od czego to moze byc nieby ze za duzo nawozow w wodzie, czytalem ze pozbyc sie tego to tez problem. Ludzie pisza, ze dobry sposob to kupic kosiarki?
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kosiarki wymagają listrażu od 300l. Znam te ryby, bardzo szybko rosną i stają się problemem w akwarium.

Liście z zielenicami (jakie krasnorosty???) usuwaj. Zmniejsz przepływ wody w zbiorniku. Zwiększ podmiany.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

A od czego bierze się ta zielenica, gdzieś wyczytałem że jest to od przenaworzenia zbiornika w sensie ze za dużo nawozu? ile w tym prawdy? Basiu zwiększę podmiany jak mówisz, reszta co było zostało usunięte jak narazie. Może być to spowodowane iż mało rośłin w akwarium jest czy też nie ?
Wczoraj posadziłem następujące rośliny :)
- Pogostemon Erectus
- Limnophila Aromatica
Tymi roślinami obsadziłem gąbkę, żeby jej aż tak straszliwie nie było widać trzeba tylko poczekać żeby się ukorzeniła i powoli rosła. Narazie chyba było by to na tyle :) w dalszych kwestiach napewno będę informować co i jak :)
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Synu pisze:Może być to spowodowane iż mało rośłin w akwarium jest czy też nie ?
Mało roślin. Mam muł na dnie, skorupy po ślimakach, praktycznie nie odmulam. Nie mam glonów, a jedyne zielenice rosną "po kontrolą". One są i nie rozrastają się na zasadzie plagi. Roślin mam stosunkowo dużo, czasem trochę myślę, że ryby nie mają miejsca do pływania. Nie są to może okazy sklepowe, ale rosną...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Czyli nie ma czego sie obawiac az tak mozno:-)? A powiedz co myslisz o roslinach ktore posadzilem :-)?
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Pytanie: dlaczego to "coś" porasta końce? Moim zdaniem jest za duży ruch wody przy powierzchni. Nie wiem, czy liście trzeba usuwać, ja nie usuwałem, ale nie znaczy, że nie trzeba tego robić. W moim akwarium zielenice/krasnorosty zniknęły same. Mam takie podejrzenie, że akwarium musiało porządnie dojrzeć.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

No dobra dzis moja pokrywa zostala oddana na gwarancje bo przestala swiecic:/ przerywala zapalala sie i gasla sama. Teraz pytanie bo mam niby czekac 10 dni?!
Nic nie bedzie roslina i ryba tyle czasu bez swiatla?
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Synu pisze: Nic nie bedzie roslina i ryba tyle czasu bez swiatla?
A mogę prosić nieco jasniej?

Pytanie miało brzmieć: "nic nie będzie rybom i roślinom tyle czasu bez światła?". Rybom nic, ale rośliny mogą nieco zmarnieć (brak fotosyntezy). Nie masz możliwości podłączenia żadnego innego źródła światła?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Synu pisze:Teraz pytanie bo mam niby czekac 10 dni?!
I dlatego nie kupuje się dedykowanych pokryw.
Jak byłaby szyba nakrywowa, to od biedy lampka z odpowiednią żarówką wystarczy.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

No widzisz a kupilem caly zestaw i tak juz jest narazie dalem decolight 11w aquaela moze na jakis czas starczy
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
Synu
Posty: 173
Rejestracja: 03 lis 2014 22:31

Post autor: Synu »

Siemka, mam problem dzis robilem testy wody wszystko jest git tylko mam niedobor zelaz i potasu co moge zastosowac zeby doszlo do dobrego poziomu:) jakis nawoz czy jak to rozegrac?
Pozdrawiam
Grzesiek :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A po co? Nigdy nie stosowałam żadnych nawozów w toń wody, nigdy nie mierzyłam makro i mikro, żelaza, potasu i innych , a rośliny rosną dokonale i nie mam z nimi problemów. Po co od razu pchać chemię w akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ