[450l] Obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

[450l] Obsada

Post autor: kuczer »

Witam. Jaką obsadę do baniaczka 450l proponuje cię lub zalecacie.
Dodam, że akwa ma być towarzyskie.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie. :-)
Ps. Podłoże w akwa to drobny żwirek i piasek. Kilka skałek i tylko parę roślin. Nie jest to typowe roślinne akwarium.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015 14:02 przez kuczer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.

Podaj jakimi parametrami wody dysponujesz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

Parametry wody :
pH 6,5
NO2 0,0
NH3NH4 0,0
GH 21
KH 7
N03 20mg

Z przykrością stwierdzam, że na tym forum zbytnio nie można liczyć na pomoc Sad .
Odpowiedzią na pytanie jest pytanie, a na niektóre posty niema odpowiedzi nawet od lutego.
Porażka.


Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień" Posty połączyłam. MOD BARA
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

A to my mamy wiedzieć jakie ryby masz wpuścić do 450l?
Napisać Ci też co masz jutro zjeść na śniadanie?
Sorki, ale w 450l można już całkiem nieźle poszaleć i jeśli nie podasz przynajmniej w przybliżeniu co Ci się podoba to jest tyle opcji ilu forumowiczów.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

malachio pisze:A to my mamy wiedzieć jakie ryby masz wpuścić do 450l?
Napisać Ci też co masz jutro zjeść na śniadanie?
Sorki, ale w 450l można już całkiem nieźle poszaleć i jeśli nie podasz przynajmniej w przybliżeniu co Ci się podoba to jest tyle opcji ilu forumowiczów.
Przecież nie po to jest ten dział, żeby się ktoś wymądrzał, tylko pomógł. Chyba, że się mylę? Gdybym wiedział jak mam obsadzić baniak to bym nikogo nie prosił o pomoc. Dlatego liczę na jakieś sugestie i propozycje. Czy to takie trudne dla kogoś kto ma doświadczenie w tym "fachu"?
Co mi się podoba? Wszystkie ryby mi się podobają. To ma być akwarium towarzyskie.
Dziękuję i pozdrawiam.
v1t45
Posty: 40
Rejestracja: 19 sie 2014 7:05
Lokalizacja: Pyrogród

Post autor: v1t45 »

kuczerWybierz rybę główną, która ma być wiodącym motywem w akwariumi dobuduj resztę do tego.
U mnie co prawda tak nie wyszło :) dostałem w prezencie coś innego i cały misterny plan wziął w łeb :) ale reszta jest wg planu.
Masz duży zbiornik więc maż praktycznie nieograniczone pole do popisu, roślinki możesz zawsze dosadzić więc tym się nie przejmuj.
112l
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

v1t45 pisze:kuczerWybierz rybę główną, która ma być wiodącym motywem w akwariumi dobuduj resztę do tego.
U mnie co prawda tak nie wyszło :) dostałem w prezencie coś innego i cały misterny plan wziął w łeb :) ale reszta jest wg planu.
Masz duży zbiornik więc maż praktycznie nieograniczone pole do popisu, roślinki możesz zawsze dosadzić więc tym się nie przejmuj.
Głównymi rybami mają być gurami i skalary i chciał bym do nich dobrać jakieś rybki stadne i jakąś ekipę sprzątającą, żeby to miało ręce i nogi. Mam jeszcze 2 bocje wspaniałe.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Zostałbym przy skalarach, bocje tez mogą być, ale gurami już nie. Do tego np. stado bystrzyków ozdobnych ornatusów - 30-40 szt, stado razbor klinowych - ze 30 szt. Kilka zbrojników niebieskich, kilka(naście) kirysków (zależy jakie Tobie będą się podobać) - pstrych, spiżowe, pandy czy tez sterby.
Sam właśnie zaczynam przerabiać taki scenariusz z takim samym baniakiem ... po 14-letniej hodowli paletek przyszedł czas na przerwę. Wrzuciłem do siebie także harem pielegniczek kakadu.
Moze razbory nie są z SA, ale w stadzie ładnie wyglądają.
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

le pianka pisze:Zostałbym przy skalarach, bocje tez mogą być, ale gurami już nie. Do tego np. stado bystrzyków ozdobnych ornatusów - 30-40 szt, stado razbor klinowych - ze 30 szt. Kilka zbrojników niebieskich, kilka(naście) kirysków (zależy jakie Tobie będą się podobać) - pstrych, spiżowe, pandy czy tez sterby.
Sam właśnie zaczynam przerabiać taki scenariusz z takim samym baniakiem ... po 14-letniej hodowli paletek przyszedł czas na przerwę. Wrzuciłem do siebie także harem pielegniczek kakadu.
Moze razbory nie są z SA, ale w stadzie ładnie wyglądają.
Tylko, że gurami już mam (6szt.) zostały mi z poprzedniego baniaka. A chciał bym skalary. Czy będzie problem pomiędzy nimi?
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

MOze problemu nie bedzie, ale nie pasuje do obsady. Gurami to Azja.
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

le pianka Chciał bym dołożyć około 30 szt.razbora klinowa.
Czy mogę kupić odrazu 30szt? Czy kupować po parę sztuk i wpuszczać co jakiś czas aż uzupełnię stadko ?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2015 11:48 przez kuczer, łącznie zmieniany 2 razy.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Dołóż wszystkie od razu.
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

Ok. dzięki
kuczer
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015 16:06
Lokalizacja: Belfast

Post autor: kuczer »

le pianka. Czy razem ze skalarami, bystrzykami i razborami mogę drzucić kilka paletek? Jeśli tak to podaj w jakiej ilości mógłbym je wszystkie mieć w tym baniaku.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Możesz trzymać je razem, ale skalary dobrze jest odrobaczyć wcześniej. Wejdź na http://www.discus.org.pl/smf/index.php i poczytaj o odrobaczaniu.
Ja nigdy skalarów z paletkami nie trzymałem. A tak wygladał baniak jeszcze z paletkami
Obrazek
ODPOWIEDZ