mętna woda w akwarium Kuby2311

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuba 2311
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2015 20:17
Lokalizacja: Biskupice

Post autor: Kuba 2311 »

cześć jestem tu nowy i tak staram się zorientować o co chodzi z tymi akwariami. A Mariusz tu się rozpisał co do wszelkich parametrów widzę ze muszą się zorientować bardziej co i jak. Właśnie założyłem akwarium - "złożyłem" hahah nie no zalałem baniak wodą zasypałem torfem z jakimiś tabletkami by zapikować rośliny, zasypałem żwirkiem i mi woda zmętniała :( . teraz filtruję od dwóch dni ale nic z tego - mętna taka zielonkawa. muszę znaleźć jakieś rozwiązanie na mój problem. PZD
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Post wydzieliłam z dyskusji innego Autora. Proszę zakładaj własne tematy.

Zapraszam do zapoznania się z podstawami akwarystyki. Zmętnienie wody spowodowane zakwitem pierwotniaków jest częstym objawem w nowo założonych akwariach i sporo o tym już pisaliśmy.

Musisz zaczekać około dwa tygodnie, aż zbiornik dojrzeje i się ustabilizuje. Dopiero po tym czasie należy wpuszczać ryby.
W między czasie zmierz parametry wody i zastanów się nad obsadą do nich dobraną.

Jeżeli chcesz skonsultować zakładanie i prowadzenie swojego akwarium z nami, załóż tematy w odpowiednich działach, lub zaprezentuj całe akwarium razem z pełnym opisem w dziale Galeria.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ