Filtr do akwarium 240L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
koper1197
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2015 20:00

Filtr do akwarium 240L

Post autor: koper1197 »

Witam jaki filtr polecacie do akwarium 240L ? mój budżet nie jest zbyt wielki myślę max 200-250 zł przy okazji napiszcie jakim waszym zdaniem przy filtrze zewnętrznym powinny być wkłady. z góry dziękuję za odpowiedz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proponuję, żebyś przejrzał tematy w dziale Sprzęt, bo o filtrach do 240l pisaliśmy już naprawdę dużo.

np:
viewtopic.php?t=18178
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Przy tej kwocie to za wielkiego wyboru nie ma. Można szukać używanego Eheima, tylko wiadomo lepiej mieć możliwość sprawdzenia sprzętu, bo różnie może być. Można kupić chińczyka (hw302) na rurę ssącą dać prefiltr (duża gęsta gąbka, ewentualnie korpus filtracyjny na rurę lub dedykowany prefiltr) a całość kubła zasypać ceramiką. Czyścimy wówczas tylko prefiltr a złoże sobie spokojnie pracuje i nie ma potrzeby zaglądania do kubełka przez naprawdę długi czas (wiadomo, częste otwieranie - większa szansa na uszkodzenia). W zależności od obsady może potrzebna będzie wewnętrzna głowica z dużą gąbką (filtr mechaniczny).
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
koper1197
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2015 20:00

Post autor: koper1197 »

Jakie jest wasze zdanie nad filtrem Hw 302 a Filtrem AQUA NOVA od 1000-1500? który byście wybrali ?
Awatar użytkownika
Rumci
Posty: 136
Rejestracja: 07 gru 2014 13:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Filtr do akwarium 240L

Post autor: Rumci »

koper1197 pisze:Witam jaki filtr polecacie do akwarium 240L ? mój budżet nie jest zbyt wielki myślę max 200-250 zł przy okazji napiszcie jakim waszym zdaniem przy filtrze zewnętrznym powinny być wkłady. z góry dziękuję za odpowiedz.
Ja w moim BW 240l mam JBL'a e1501 , hula aż miło. :)

Ale to koszt ok. 400-450zł .

Z tego co orientowałem się jak ja dokonywałem zakupu , to chyba szkoda zachodu z tymi chinolami , fakt faktem , czasami ma nawet dobre opinie, ale lepiej dać sobie z nimi spokój. Póki chodzą podobno nie jest źle, ale gorzej jak już coś zacznie się dziać.

JBL e901 powinien też dać radę , a go kupisz już za około 300 zł.
Zależy jaką obsadę planujesz mieć. Chociaż zawsze lepiej poczekać i dołożyć trochę i kupić coś co w 100% się sprawdzi. :)

Miałem podobnie , jednak dołożyłem trochę i kupiłem ten JBL e1501 i praktycznie nie mam na co narzekać.

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Pielgrzym
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2011 20:44

Post autor: Pielgrzym »

To powiem Ci coja zrobiłem.... to praktycznie identycznego litrażu zakupiłem filtr AQUAEL UNIMAX 250.

W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego moim skromnym zdaniem.
Zalety:

Podany przepływ ( 650l/h) NIE jest wydajnością pompy. ( jego wydajnść to 1000l/h ). Większość producentów podaje wydajność pompy. Tutaj producent nie robi Cie w balona tylko podaje wartości realne.

Jest mega cichy. Słychać co najwyżej wodę. ( sporadycznie) JBL przy nim to traktor.
ak
Testowany ( tak jak TETRY ) przez producenta pod kontem pracy i wycieków ( z tąd mogą być w nim ślady wody ).

Możliwość zamontowana Filtra UV w ŚRODKU ( specjalne mocowanie od spodu kubełka)

Dobrej jakości, gruby plastik. TETRA i JBL mają gorszy.


Latałem za kubełkiem z 3 miesiące. Oglądałem , macałem, słuchałem i pod wszystkim się podpisuje :)

Aaaaa... i 11W poboru ( realnie nawet ciut mniej ), więc jest OK :)


Kupiłem go za 280 zł przez neta. Sklepu nie będe reklamował.
ODPOWIEDZ