Akwarium jako stolik kawowy.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
markiz84
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2015 18:23

Akwarium jako stolik kawowy.

Post autor: markiz84 »

Witam. Jak w temacie chciałem zrobić takie coś z akwarium i mam pytanie odnośnie filtracji? Jaki filtr zastosować. Wysokość tego akwa miałaby mieć około 35cm ze względu na wysokość aktualnego stolika ze szkła hartowanego pod które chciałbym umieścić zbiornik. I 2 pytanie czy paski led umieszczone w narożnikach akwa rozświetlą wodę i czy uda się hodować rośliny w ten sposób. Jeśli sam pomysł takiego akwa jest głupi czy szkodliwy dla ryb to dajcie znać czy jest sens robienie tego. to i tak jest jedyne miejsce na akwa w domu.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę daj więcej opisu tego pomysłu, bo go nie widzę więc nie umiem pomóc.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
giewont
Akwarysta
Posty: 612
Rejestracja: 30 gru 2014 17:23
Lokalizacja: Wszebory pow. Wołomin

Post autor: giewont »

Jak możesz pokaz ten stolik w którym ma być to akwa.
Pozdrawiam Marcin
Roślinne Senegalusy 240 l
js70
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2013 10:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: js70 »

Widziałem kiedyś coś takiego na żywo, jako dekoracja w firmie i wg mnie jest to średni pomysł. Po pierwsze jakoś trzeba doprowadzić zasilanie do filtra, grzałki itp., co przy stoliku wokół, którego się siada i chodzi może być utrudnione. Ten "stolik", który widziałem był montowany do podłogi na stałe, i kable były prowadzone bodajże pod panelami podłogowymi. Poza tym akwarium oglądane tylko od "góry" na dłuższą metę nie jest raczej ciekawe. Efekt jest tylko na "pierwszy rzut oka". Oczywiście to kwestia gustu.
112l 2xakara z maronii, 6x neon czerwony, 4x kirysek pstry, 1x zbrojnik niebieski, 2x krewetkifiltrujące,4xamano
20l bojownik, kilka ślimaków
Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

A może warto pomyśleć też o rybach? o ich warunkach do życia w takim stoliku i stresie który będzie im towarzyszył na codzień?
Tanganika:)
markiz84
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2015 18:23

Post autor: markiz84 »

W goglach można wpisać ,,coffee table aquarium,, i tam są przykłady. Jedyne miejsce jakie jeszcze mi przychodzi to wiszące akwarium które też można wygooglować dla przykładu takie do 15-20 cm szerokości i trzymać tam danio albo neonki. I pytanie czy wszystkie gatunki ryb są takie płochliwe?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ryby ogólnie lubią spokój, inaczej będa płochliwe.
15-20cm to za wąskie akwarium, minimum to jakieś 30cm
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ