Biopolimery-stale niski poziom NO3

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

Nie neguje tego co napisałeś bo nie mam takiej wiedzy. Ale dlaczego po zastosowaniu biopolimerów widać mierzalny spadek tlenu w wodzie?
Piszesz o procesie denitryfikacji skąd przekonanie ,że to właśnie te bakterie wspomagają biopolimery?
i czemu napisałeś wcześniej ,że bakterie te nie osiedlają się na biopolimerze?
Pytam nie ,żeby coś udowadniać tylko to o czym piszesz nigdy nawet nie było brane pod uwagę więc proszę odnieś się do moich pytań :D
Tanganika:)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ale dlaczego po zastosowaniu biopolimerów widać mierzalny spadek tlenu w wodzie?
Nie wiem, może też inne bakterie się tym żywią pobierając tlen?
Piszesz o procesie denitryfikacji skąd przekonanie ,że to właśnie te bakterie wspomagają biopolimery?
Dlatego:
zawierają 300% więcej węglowodanów
i mogą być używane w woreczkach filtracyjnych, reaktorach fluidalnych i denitratorach.
i czemu napisałeś wcześniej ,że bakterie te nie osiedlają się na biopolimerze?
Może źle się wyraziłem, bakterie osiedlają się na każdej powierzchni w akwarium ale w głównie na podłożach o silnie rozbudowanej powierzchni (ceramika itp).
Poza tym przedstawiłeś biopolimer jako pożywkę a nie jako podłoże/wkład do filtra.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

chemik4 pisze:Może źle się wyraziłem, bakterie osiedlają się na każdej powierzchni w akwarium ale w głównie na podłożach o silnie rozbudowanej powierzchni (ceramika itp).
Poza tym przedstawiłeś biopolimer jako pożywkę a nie jako podłoże/wkład do filtra.
Producent przedstawił to jako pożywkę i miejsce do bytowania bakterii o olbrzymiej powierzchni dla nich.
chemik4 pisze:Cytat:
Piszesz o procesie denitryfikacji skąd przekonanie ,że to właśnie te bakterie wspomagają biopolimery?

Dlatego:
Cytat:
zawierają 300% więcej węglowodanów

Cytat:
i mogą być używane w woreczkach filtracyjnych, reaktorach fluidalnych i denitratorach.
To nie wyjaśnia sprawy w żaden sposób.
Co do woreczków filtracyjnych producent się lekko pomylił nie należy ich stosować co do reaktorów fluidyzacyjnych o ile dobrze pamiętam polegają one na tym ,że złoże w środku się porusza (fluidyzuje) co również przy biopolimerach o których piszemy jest błędem TMBT i NGBC są to złoża nie nadające się do fluidyzacji :wink:
chemik4 pisze:Nie wiem, może też inne bakterie się tym żywią pobierając tlen?
A może nie są to bakterie znane nam jako denitryfikacyjne? a tlen pobierają jednak z wody.
Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

Niedługo część druga-zastosowanie ktoś jeszcze coś? wstępnie wszystko jasne?
Aż się boje podawać linki dla z obrazowania żeby nie było ,że coś sprzedaje. Jest ktoś kto może wnieść coś sensownego do tematu?
Jak już mówiłem ja również poszukuje wiedzy.
Tanganika:)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A jak tu dyskutować o czymś, czego fizycznie nie miałem?
W sumie to chętnie bym sprawdził jak to działa i czy to będzie lepsze od tradycyjnego denitryfikatora czy hydroponiki.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Z tego co wyczytałem na innych forach, to biopolimery stanowią pożywkę dla fitoplanktonu. Czyli rośliny w płynie :D Do działanie potrzebują NO3, PO4 i światło w akwarium. Bez PO4 spada pobieranie NO3.
Są też podobno bardziej selektywne biopolimery, które pobierają z wody tylko NO3, zapewne zawierają w sobie fosfor :D
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

Z tego co wyczytałem na innych forach, to biopolimery stanowią pożywkę dla fitoplanktonu.
Możesz podać jakiś link do takiej informacji? Z tego co ja wiem chodzi o bakterie.
malachio pisze:Do działanie potrzebują NO3, PO4 i światło w akwarium. Bez PO4 spada pobieranie NO3.
Biopolimery które ja testowałem czyli:

Tropic Marin NP Bacto Tricks
NITRA-GUARD BIO-CUBES

Pobierają z wody NO3, PO4 i tlen z pożywką zaś jest węgiel z którego składa się biopolimer. Światła nie potrzebują wcale z reguły większość zamyka je w kuble lub w kasecie filtra.
Ale zgadzam się ,że bez fosforu spada pobieranie azotu z tym ,że mierzalne naszymi testami PO4 może być na naprawdę niskim poziomie a złoże będzie pracowało gdyż w wodzie występuje jeszcze fosfor w postaci związku P2O5
Prawdopodobnie stosunek jest taki : Węgiel C 106 Azot N(NO3) 16 Fosfor P(PO4) 1
malachio pisze:Są też podobno bardziej selektywne biopolimery, które pobierają z wody tylko NO3, zapewne zawierają w sobie fosfor Very Happy
Możesz podać jakiś link źródłowy?
Tanganika:)
ODPOWIEDZ