Dziury w liściach

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Dziury w liściach

Post autor: Anita721 »

Witam.Czy ktoś się orjętuje i miał z tym do czynienia? W zbiorniku 120l ph7,4. NO3- 50ml (ale walcze z obniżeniem)od jakiegoś tygodnia zauważyłam te zmiany i dość szybko postęoują.Ale ok tydzień temu dałam po raz pierwszy śól wkarystyczną w dawce zalecanej.Czy to ona mogła to spowodować?Jest możliwość że akurat ta roślina soli nie przyswaja :?: dodam że anubias ,nurzaniec,cryptocoryna crispatula mają się dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Anubias, nurzaniec , kryptokoryna to stosunkowo mało wymagające roslinki stad zapewne mają sie dobrze. Podejrzewam, niezbyt dobre warunki swietlne to raz i brak jakichs mikroelementów, nawozisz czyms roslinki jeszcze dodatkowo, czy tez nic nie stosujesz? Tak mysle, ze to moze byc przyczyna, sol raczej nie.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Przyznam się że oświetlenie za słabe bo 2x18w aquarelle PHILIPS ale jak dotąd 2 lata rosły w zastraszającym tempie bez problemu.Nawozu jak się domyślasz też zero .Tylko zastanawia mnie dlaczego tak szybkie tempo degradacji?Czy to zbieg okoliczności ta sól :?: A może ten woreczek do obniżenia azotanów żle wpływa?Sory ale myśle o wszystkim nowym co dodałam do akwa w ostatnim czasie :cry:
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm no podejrzewam, ze zbieg okolicznosci, a roslinki po prostu nie maja juz z czego zyc te wymagajace i niestety swiatlo male, jak wspomnialem na te malo wymagajace nie ma to zbyt duzego wplywu. Polecam od czasu do czasu nawozic czymkolwiek troche akwarium nawozami w plynie sa rozne rozniste lub w postaci stalej kulki Filtusa lub tym podobne.
Woreczek nie sadze ze ma wplyw na degradacje roslinki

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Ok :lol: Zajmę się tym i kupię coś odżywczego :wink: tylko pytanie czy zdążą bo marnieją w oczach :cry:
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A tego to nie wiem, moze sie uda je uratowac...aczkolwiek to swiatlo male, ale skoro sie trzymały do tej ory wiec moze jest nadzieja i sie je uratuje, czego zycze :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!!

Wtrącę się do dyskusji. Moim skromnym zdaniem najprawdopodobniej brakuje żelaza( sam miałem kidyś podobny obraz w moim akwa). Oczywiście popieram to co napisał Mireks wlej roślinom substancje bo inaczej każdą zakupioną roślinkę czeka u Ciebie to samo :!:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Re: Dziury w liściach

Post autor: porki38 »

Anita721 pisze: W zbiorniku 120l ph7,4. NO3- 50ml (ale walcze z obniżeniem)od jakiegoś tygodnia zauważyłam te zmiany i dość szybko postęoują.
Nie ma co tu duzo gadać... azotany na wysokim poziomie, pH wysokie...
Radzę na poczatek obniżyc stężenie azotanów a dopiero póxniej mysleć o nawozach, oświetleniu itp. itd.
Pozdrawiam

[Dodano]

A i jeszcze na razie nie wlewaj żadnych nawozów a zrób kilka większych podmian, najważniejsze jest to żeby zredukować azotyny, pózniej pomyslimy o innych rzeczach :)
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Oczywiście walcze z azotanami :arrow: Ale woreczek do obniżania ich zooleka za bardzo nie spisuje się ,chyba że do mojego akwa potrzeba ze 2szt :?: zostaje tylko częstrza podmiana wody i obserwacja .Ale co do tych nawozów to racja w końcu podłoże też się wyjałowi z czasem.
Anita pozdrowionka śle:>)
ODPOWIEDZ