Jajko jako pokarm

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Jajko jako pokarm

Post autor: Łukasz87 »

W końcu po długim czasie doczekałem się potomstwa młodych gupików niby nie jest to trudne pod warunkiem że w akwarium nie mam takich ryb jak Mieczyki ale nie ważne .
Chcę moim małym rybkom podawać suszone jajko tylko zastanawiam się jak to robić i jak często , wiem że jajko nie może być podawane za często bo to wysoko kaloryczny pokarm i tłusty , moje przemyślenia są takie zeby dawać im dwa razy w tygodniu przed podmiana wody żeby woda się nie psuła bo jajko samo w sobie wodzie szybko zanieczyści mi wodę jestem ciekaw waszych doświadczeń z tym rodzajem pokarmu i o poradę i jak według was podawać ten pokarm .
Młode są obecnie w akwarium 7L :)
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

Jajko dla gupików to niezbyt dobry pomysł na żywienie tych rybek. Jajko zalecane jest dla dużej ilości narybku np. 200-300 sztuk mikroskopijnego narybku gurami, bojownika, prętnika. Nie dawaj jajka. Zakup dla nich jaja artemii, jakiś pokarm roślinny jako pierwszy i będzie okey pod warunkiem, że zmienisz po tygodniu zbiornik na większy 7 litrów to niezbyt dobry pomysł na kotnik. Pod tym linkiem masz fajny przepis na hodowle artemii i wierz mi uzyskasz lepsze wyniki niż podawanie "jaja" viewtopic.php?t=19201 Pozdrawiam Dawid 30
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015 21:48 przez dawid30, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Post autor: Łukasz87 »

sugerując się książką Marka Łabaja i Lucjana Madeja można wczytać co innego pozwolę się odwołać do tej książki strona 40-41 przedstawione tabele zawartosicią składników odżywczych dla wybranych produktów spożywczych w tym jajo :) podane pokarmy są pokarmami zastępczymi .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Na pewno nie w zbiorniku o pojemności 7l,gupiki nie zjedzą całości reszta żółtka opadnie bardzo szybko psując wodę więc co ci dadzą wartości odżywcze przy zdechłych rybach?
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Post autor: Łukasz87 »

Ja chcę się dowiedzieć jak zrobić żeby nic nie padło przeczytaj obydwa moje posty i to co napisałem , chcę spróbować ale nie mam zamiaru uśmiercać moich podopiecznych .
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

Daj może raz na tydzień, ale nie polecam jaj do gupików. Takie moje zdanie. Zrób co uważasz za stosowne. Pozdrawiam
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Post autor: Łukasz87 »

ok rozumiem to że jest to twoje zdanie i to szanuje liczę że ktoś się wypowie w tej kwestii od strony własnych doświadczeni z tym pokarmem bo to czym grozi jego stosowanie to już wiem ja szukam konkretów i liczę że je tu znajdę i nie poniosę żadnych strat w moim akwarium.Wiem że to co napiszą tu ludzie to jedno a to co ja zrobie to 2 bo i tak odpowiedzialność spada na mnie . Bo niby kto pyta nie błądzi :)
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Daj sobie spokój z żółtkiem z jajka - są inne gotowe pokarmy dla narybku na których można bez żadnego problemu wyhodować narybek.
Na dokładkę - co to jest akwarium 7 litrów?
Akwarystyka to fajne hobby :)
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Kup MikroVIT Tropicala, a jak rybki podrosną, to możesz dawać mrożonego cyklopa.
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
Łukasz87
Posty: 184
Rejestracja: 21 cze 2007 22:05

Post autor: Łukasz87 »

kolejna odpowiedź która nie jest na temat jak dla mnie no trudno przyjdzie mi naprawdę eksperymentować i dojść do własnych wniosków no i doświadczeń bo tutaj coś słabo no i po co próbować z czymś innym jak można kupić gotową pasze .
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Kiedyś (~20 lat temu?) kombinowało się z jajkiem bo nie było innych pokarmów. Zimą nie było planktonu itp a o solowcu w Polsce nikt nie słyszał.

Oczywiście nikt nie zabroni Ci karmić narybku jajkiem, pamiętaj tylko, że ten pokarm szybko się psuje i może zatruć ryby (siarkowodór).

Też kombinowałem, ale zawsze lepszym wyjściem było poczekanie z rozmnażaniem ryb do wiosny, gdy były dostępne larwy oczlika a później rozwielitki i komary.
Żółtko (przeciśniete przez gazę i rozbełtane z wodą) dawało sie ostatecznie, gdy nie było nic lepszego.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ