Pokrywa , siatka , szkło na akwarium

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
cichy312
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2015 11:52

Pokrywa , siatka , szkło na akwarium

Post autor: cichy312 »

Witam mam akwarium kostka z zaokrąglonymi rogami. Oświetlam ją halogenem 10W i tutaj zaczynają sie schody jak przykryc akwarium zeby rybki nie wyskoczyły. Okej lecimy

Szyba,Szkło ? będzie gromadzic sie kamień, para, i osad do tego w lecie zero klimatyzacji

Może taka jakas siatka w jakiejs ramce , siatka typu cos jak moskitiera? Cos zeby ryby nie przeskoczyły a i zeby swiatło bez problemu docierało


Okej teraz tak : Najswietlacz teraz lezy na takim ruszcie od grila :P ale nie moze tak lezec bo akwarium trzeba przykryc ,a poza tym strach że ktos szturchnie , lub przyjdzie kot i mi cos napsuje i 230v spadnie do zbiornika.


Siatka i na nią halogen? nie wiadomo jak ze sztywnoscią wtedy i jak w ogole będzie to przepuszczało swiatło.

Jakas obudowa do halogena z wysokoscią zaraz nad tą siatką? Ale jak.. nie ma go nawet jak przykręcic bo nie ma za co .. Kompletnie nie wiem co z tym fantem zrobic. Mam nadzieje że ktos mi podsunie jakis dobry pomysł. Dodam ze jeszcze mam kaskade więc trzeba wziąc pod uwage dziure na tyle. Od razu mówie że przykrecanie do sciany czy do sufitu odpada. Musi to byc cos że bede mógłspac spokojnie pod względem tego że swiatło dobrze dociera , że rybkom nic sie nie stanie i ostatnie bardzo ważne że pozostawiony naswietlacz na tym ROZWIĄZANIU nie spadnie do wody.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Mam przyciętą szybkę tak, aby było miejsce na kaskadę.
Na szybie skrapla się czasem woda, i zbiera się kurz, więc szybka wymaga przetarcia od czasu, do czasu.
Co do przenikania światła, to są szyby, które pochłaniają promieniowanie uv, ale tutaj nie chcę dorabiać filozofii (szyby samochodowe nie przepuszczają np. promieniowania uv, tylko go pochłaniają, wydzielając ciepło, czy jakoś tak). Zwykła szyba chyba nie ma na to wpływu, także myślę, że można taką szybkę zastosować (ta sama szyba, z której zrobione zostało akwarium).
Szyba jest położona na rurkach aluminiowych i prętach stosowanych do podwieszania sufitów - jedno z drugim trzeba sobie dopasować i przyciąć.
Można dać zwykłą moskitierę, jest syntetyczna, tylko trzeba pokombinować z przykryciem.
Naświetlacz mam przykręcony do profilu aluminiowego, do którego dorobiłem stopki, również z profilu (mały profil U, którego szerokość wewnętrzna jest ciut większa niż grubość szyby akwarium).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
cichy312
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2015 11:52

Post autor: cichy312 »

Mógłbym prosic o zdjęcie tego profilu aluminiowego z naświetlaczem?
ODPOWIEDZ