Problem z JBL

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sebig
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2007 16:06

Problem z JBL

Post autor: sebig »

Witam serdecznie. Mam problem z filtrem JBL Cristal Profi Greenline. Filtr pracuje od ponad dwóch lat w zbiorniku 200l, oprócz tego chodzi też filtr wewnętrzny Tetra. Ostatnio po czyszczeniu JBL-a nie mogę go odpowietrzyć. Rurki czyściutkie, wszystko dobrze poskładane, nigdzie nie cieknie a ciągle jest zapowietrzony i dziwnie (głośno) pracuje. Czy to oznacza koniec jego żywotności czy może jest jakiś sposób na przywrócenie sprawności?
sebig
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2007 16:06

Post autor: sebig »

Widzę że nikt nie potrafi mi pomóc. :cry:
To może zapytam jaki filtr polecacie?
Awatar użytkownika
Rumci
Posty: 136
Rejestracja: 07 gru 2014 13:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Rumci »

Jaki masz dokładnie model?? Dziwna sprawa. u mnie w 240 l śmiga JBL e1501 i jak na razie nie miałem z nim żadnych nawet najmniejszych problemów. :)
sebig
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2007 16:06

Post autor: sebig »

Moj model to 901. Dzisiaj sprawdze u kolegi bo mam identyczny filtr. Nie mam pojęcia co się z nim dzieje. Odnalazlem paragon więc trzeba będzie reklamować (gwarancja do marca).
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Wyjmowałeś wirnik?
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
specman
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2006 16:32
Lokalizacja: radom

Post autor: specman »

Wyjmij wirnik i złóż jeszcze raz , kiedyś miałem tak że "rozłożył" się wirnik i nie kręciły się łopatki , po złożeniu bez problemu , jak już ruszy i będzie się lała woda pokiwaj nim na wszystkie strony. Ewentualnie wirnik lub trzpeiń do wymiany.
!!! !!!! swiecąc własnym przykładem poprawiasz bilans energetyczny kraju!!!!!!!
ODPOWIEDZ