Krewetki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
diabelski89
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2015 19:55
Lokalizacja: Gliwice

Krewetki

Post autor: diabelski89 »

Witam posiadam baniak 112 litrow .mam pare brzanek neonki mieczyki oraz zalobniczki...czy moge do tej obsady ddodac krewetki ?? Jesli tak to jakie
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Tak, możesz. Ale nie wszystkie ci przeżyją. Krewetki miniaturowe np. RC Zostaną pozjadane przez mieczyki, a już na pewno te małe, no chyba, że masz dużo roślin, mchu i kryjówek w akwarium. Jak będziesz miał dużo krewetek np.20 to jest duża szansa, że populacja się utrzyma, ale jak kupisz kilka to mogą zostać zjedzone.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku większych krewetek np. Amano lub filtrujące. One raczej nie zostaną zjedzone. Pamiętaj tylko, że obydwa te gatunki lubią ruch wody(nawet jak jest mały, to lubią siedzieć blisko filtra.), ponieważ w swoje "parasolki" łapią w te sposób pokarm.

Daj zdjęcie zbiorniczka :)
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
phoenix_d27
Posty: 113
Rejestracja: 21 wrz 2015 18:21

Post autor: phoenix_d27 »

Z własnego doświadczenia polecam krewetki amano. Bardzo fajnie się je obserwuje, rosną spore więc nie są łatwym łupem dla innych ryb. Ich zachowania czasami są komiczne, można się nieźle uśmiać.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jacob_sSs pisze:Tak, możesz. Ale nie wszystkie ci przeżyją. Krewetki miniaturowe np. RC Zostaną pozjadane przez mieczyki, a już na pewno te małe, no chyba, że masz dużo roślin, mchu i kryjówek w akwarium. Jak będziesz miał dużo krewetek np.20 to jest duża szansa, że populacja się utrzyma, ale jak kupisz kilka to mogą zostać zjedzone.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku większych krewetek np. Amano lub filtrujące. One raczej nie zostaną zjedzone. Pamiętaj tylko, że obydwa te gatunki lubią ruch wody(nawet jak jest mały, to lubią siedzieć blisko filtra.), ponieważ w swoje "parasolki" łapią w te sposób pokarm.

Daj zdjęcie zbiorniczka :)
Jakubie, chyba nigdy nie trzymałeś u siebie krewetek. Twoja wypowiedź zawiera same nieścisłości.

Jeżeli akwarium jest dobrze i prawidłowo zarośnięte, posiada część z mchami, to kilka krewetek RC szybko się rozmnoży bez żadnego problemu. Mam dosłownie plagę krewetek w 128l z molinezjami i gupikami. A zaczynałam od 5 sztuk (słownie pięć sztuk) RC.

Amano nie siedzą blisko filtra tylko łażą po całym akwarium w poszukiwaniu pożywienia, a ruch wody jest im całkowicie obojętny.

Proponuję Autorowi tematu od zastanowienia się, czy ma warunki dobre dla krewetek. Bo na razie sama obsada wymaga uporządkowania (neony i mieczyki mają kompletnie inne wymagania co do parametrów wody) i należy zacząć od ryb, a potem myśleć o skorupiakach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Jakubie, chyba nigdy nie trzymałeś u siebie krewetek.
to prawda :roll: , lecz wiele o nich czytałem i za błędy przepraszam. Widocznie autorzy postów wprowadzili mnie w błąd. W tym tygodniu zakładam krewetkarium.

BARA pisze:Jeżeli akwarium jest dobrze i prawidłowo zarośnięte
npisałem JEŻELI
Jacob_sSs pisze:Zostaną pozjadane przez mieczyki, a już na pewno te małe, no chyba, że masz dużo roślin, mchu i kryjówek w akwarium.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Krewetki

Post autor: kurka »

diabelski89 pisze:mam pare brzanek
Jakie konkretnie posiadasz brzanki?

Tak jak napisała Bara najpierw powinieneś zrobić porządek z rybami a potem myśleć o skorupiakach.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
ODPOWIEDZ