krzyżówka Endlera z pawim oczkiem

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Fabatykbozy
Posty: 45
Rejestracja: 20 lis 2015 0:18
Lokalizacja: Uk worcestershire

Post autor: Fabatykbozy »

Witam. A w tym temacie.czy udało wam się kiedyś połączyć "pawie oczko" z "Endlera"?
W moich tematach niech mówią tylko ludzie którzy mieli doświadczenie i styczność z danym zagadnieniem. Nie chcę żeby głos zabierali ci co im się wydaje i powtarzali frazy gdzieś przeczytane. Dziękuję.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Trzymałam razem Endlery ze zwykłymi gupikami, nigdy nie widziałam krzyżówek. Gupiki zwykłe hoduję od lat i uzyskuję własne linie kolorystyczne. Powtarzam: nigdy nie skrzyżowały się z Endlerami, pomimo sporych rozmiarów samic Endlerów (rosły u mnie do ponad 4 cm).

Słyszałam o takich krzyżówkach w rozmowach z akwarystami, ale nie wiem ile jest w tym samego mitu a ile prawdy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
phoenix_d27
Posty: 113
Rejestracja: 21 wrz 2015 18:21

Post autor: phoenix_d27 »

Jak najbardziej takie krzyżówki są możliwe. Co z nich może wyjść opcji jest wiele. Jeden z przykładów to rozmiar i kształty jak pawie oczka a kolorystyka z endlera odmiany tiger. Zdarzają się, bardziej weloniaste endlery, samice z odrobiną koloru na płetwie. Takie hybrydy zazwyczaj też są zdolne do rozmnażania. Czy warto? Ciężko stwierdzić. Jak hodujesz na sprzedaż to nie, jak dla własnej satysfakcji i różnorodności to czemu nie. Ja dawałem tym dwóm odmianą wolną rękę z czego powstawały ciekawe mieszanki.
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

U mnie właśnie pływa stado 35-40 gupików 20 młodych, 5 oryginalnych par endlerów i kilka młodych samców pawich oczek oraz młodych samców Endlera.
Wszystkie młode samce Endlerów wybarwiły mi się jak oryginał, co mnie mocno zdziwiło. Owszem, skrzyżowały mi się czerwone z niebieskimi i tigerami, pływają 3-4 krzyżowe samce, ale endlerki u mnie zostają w oryginale. Chyba dlatego, że z samic mam tylko jedną czerwoną i 5 oryginalnych Endlera.
Obecnie żadnych samic nie odsadzam do osobnych akwariów, wszystko mnoży mi się w ogólnym. Powiedzmy, że przykładowo z 10 młodych po 2 tygodniach pozostaje ok. 3 sztuk.
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
Apocalypse
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2015 15:19

Post autor: Apocalypse »

Niektórzy mowią tak, inni nie. Kilka lat temu jak miałem akwarium trzymalem gatunki razem i do niczego nie doszło. ;) może po podaniu jakiejś chemii mogło by do czegoś dojść
phoenix_d27
Posty: 113
Rejestracja: 21 wrz 2015 18:21

Post autor: phoenix_d27 »

Ja żadnej chemii nie lałem a krzyżówki były.
Apocalypse
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2015 15:19

Post autor: Apocalypse »

phoenix_d27 pisze:Ja żadnej chemii nie lałem a krzyżówki były.
Masz zdjęcia? Ciekawy jestem. Jak wyglądają. ;)
phoenix_d27
Posty: 113
Rejestracja: 21 wrz 2015 18:21

Post autor: phoenix_d27 »

Nie mam fotek. Nadmiar ryb w tym krzyżówki wydałem do sklepu niedawno, teraz mam w jednym akwarium same endlery a w drugim te i te. Jak się pojawią kolejne młode to dopiero będę mógł je obfocić.

W internecie jak pogrzebiesz to znajdziesz fotki krzyżówek :)
ODPOWIEDZ