rozmnażanie danio u Mariusza

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mariusz78
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2015 0:58
Lokalizacja: Biłgoraj

ikra Danio

Post autor: mariusz78 »

Witam
Jestem nowy na forum i mam na imię Mariusz
W niedzielę rano moje Danio odbyły tarło z którego mam ikrę. Wcześniej miałem młode z rybek żyworodnych i nie mam doświadczenia z rybami odhodowanymi z ikry. W akwarium w którym jest ikra jest stała temperatura 25 stopni i obecnie jest zaciemnione. Nastawiłem też artemię,jest napowietrzana ale nie jestem pewien czy potrzebuje światła?? Prosił bym o pomoc,podpowiedzi w odhodowaniu rybek?
Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanie. Akwarium z ikrą powinno być napowietrzane lub filtrowane??
Pozdrawiam

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Twój post wydzieliłam z tematu prowadzonego przez innego Autora. Zakładaj proszę swoje własne tematy. Posty połączyłam.

Akwarium z ikrą powinno być normalnie filtrowane. Dodatkowe napowietrzanie nie jest konieczne, jeżeli wypływ wody z filtra porusza taflę wody. Oświetlenie powinno być przytłumione, ale jest konieczne do prawidłowego wylęgu i rozwoju ryb. Oświetlaj zbiornik 12 godzin na dobę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

A ja dodam, że świeżo wykluta artemia nie będzie odpowiednia dla tych małych nitek, które się wyklują. Będzie wręcz za duża. Jako pierwszy pokarm najlepiej podawać artemie w płynie lub podać Hikari First Bites .
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

W akwariach hodowlanych najlepiej sprawdzają się filtry gąbkowe napędzane powietrzem np. tzw. brzęczykiem.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
mariusz78
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2015 0:58
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: mariusz78 »

Hej
Filtr mam gąbkowy wciąga małe słabe rybki :) Może wrzucić kostkę z tlenem?

Mam też pokarm w płynie Nobil Fluid Artemia,ten podawać po trzech dniach od wylęgu?Pozdrawiam
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

mariusz78 pisze:Filtr mam gąbkowy wciąga małe słabe rybki
Jeżeli Twój filtr wciąga narybek, to znaczy że jest za mocny. Zainstalowałeś jakieś turbo?
Najzwyklejszy gąbkowy napędzany brzęczykiem nie wciągnie narybku a filtruje i jednocześnie natlenia wodę. Kostka napowietrzająca też nie jest dobrym rozwiązaniem.
Zaczynasz karmić kiedy narybek zaczyna swobodnie pływać.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
mariusz78
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2015 0:58
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: mariusz78 »

Filtr mam z aquaela "Pat Mini"
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

Zainstaluj jakiś niewielki model u- jet lub e- jet Happeta. A propo pokarmu to obserwuj brzuszki narybku, ale myślę 3 dzień od wylęgu jest najbardziej odpowiedni.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zastosuj gąbkowy filtr kominowy z pompką, a nie filtr wirnikowy. A jeżeli już masz taki komorowy, to załóż na wlot wody gąbkę lub owiń wlot wody gąbką akwarystyczną. Przepływ wody oczywiście ustaw na minimum.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
mariusz78
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2015 0:58
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: mariusz78 »

Hej
Rybki pływają,to moje pierwsze rybki z ikry więc chcę żeby przeżyły. Filtr mam już odpowiedni i bardzo delikatnie filtruje. około 15 rybek padło,to jest normalne?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ