[90l] ogólne - trochę roślin, trochę zwierzyny

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andrej
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016 11:03
Lokalizacja: KRK

[90l] ogólne - trochę roślin, trochę zwierzyny

Post autor: andrej »

Witam wszystkich forumowiczów
Jak to zawsze na początku trzeba się przedstawić i przywitać więc to właśnie czynię.
Na wstępie zaznaczam, że jestem totalnym laikiem i początkjącym nie biorąc pod uwagę krótkiej przygody z akwarium w podstawówce, która skończyła się tak szybko jak się zaczęła.

Tyle tytułem wstępu.

Zbiornik: 45x45x45 OW (90 litrów)
Filtr: Aquael FZN-1 (lekko zmodernizowany)
Grzała: Aquael 75W
Oświetlenie: Diversa Intenso LED 2x10.5W
Podłoże: japońskie, Dark Soil POWDER
Korzeń – coś bagienne
Kamienie – Serpentynit

Flora: rozpoznaję narazie Pistię i jakiś bluszcz :)
Fauna: 2 krewetki (wstawię później może ktoś rozpozna)

Poniżej foty (nie wiem czy udało mi się dobrze tego posta zredagować bo robię to pierwszy raz).

http://www.fotosik.pl/zdjecie/964cf3e3a3c4e560
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f883ce974dff15f6
http://www.fotosik.pl/zdjecie/3828d0f76d4a9692
http://www.fotosik.pl/zdjecie/62068bb20cf219cf

I tak to się pokrótce przedstawia.
Prośba o komentarze i podpowiedzi doświadczonych co można lepiej i jak dalej prowadzić zbiornik. Zbiornik postawiony 14.02.2016 r. Dziś podmieniam wode (ok. 50%) drugi raz. Oświetlenie pracuje w okolicach 12h. CO2 z bimbrowni podawane przy oświetleniu.
Sam już widzę kilka poprawek (filtr wydaje się za słaby). Docelowo ma być jakiś mały kubełek ze skimmerem, ale na to jeszcze chwila.
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

andrej Wszystko wygląda fajnie. Martwi mnie tak wczesne wpuszczenie krewetek.(zbiornik ma tydzień). Jaką faune planujesz? Dodał bym gałęzatki. CO2 przy takim świetle nie jest potrzebne.(20w/90L) za mało światła.
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
andrej
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016 11:03
Lokalizacja: KRK

Post autor: andrej »

Wiem, że dosyć wcześnie ale nie mogłem się powstrzymać a dzieciak to już nie wspomnę. Mam nadzieje, że nie narobią grandy w zbiorniku.
Jeśli chodzi o obsadę to jeszcze nie jestem pewien ale na początek może jakieś kiryski (np. lamparcie) neony albo rasbory galaxy, zwinniki czerwonouste, otoski. Na pewno na początek coś co by małe glonki zjadało.

Jeśli chodzi o światło - no cóż na start musi wystarczyć ale powiem Ci, że przyrosty widać z dnia na dzień (nie wiem czy małe czy duże ale widać). Obecna obsada to w sumie tak na początek żeby się rozruszać w tematyce akwariowej. Wszystkie roślinki to darowizny po przycince i nawet nie wiem jak się nazywają nie mówiąc o warunkach hodowli.

W kwestii CO2 no sam nie wiem. Nie specjalnie chce mi się bawić w bimbrownie ale wdaje mi si, że trochę by roślinkom pasowało dodać ?



Prośba o zwrócenie uwagi na słownictwo:) - mod prezesso
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

No trochę wcześnie. Jak Ci skoczy amoniak to możesz zostać bez obsady. :roll:

Co do kostki, to wygląda fajnie. Wywaliłbym hydrocotyle tylko i zamieniłbym ją wersją japan, która nadaje się idealnie do nano akwariów.

https://www.google.pl/search?q=hydrocot ... ywPnnYOYDg

Pozdrawiam
Artiq
Posty: 112
Rejestracja: 13 lut 2016 19:53

Post autor: Artiq »

Źródłem światła są ledy, a nie świetlówki, więc tutaj przelicznik na Waty nie bardzo ma przełożenie i trzeba dobierać indywidualnie do danego zbiornika. Tak wyczytałem z forum :)
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

andrej CO2 nie jest potrzebne. dno nie nadaje sie do kiryskow.
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
andrej
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016 11:03
Lokalizacja: KRK

Post autor: andrej »

Jedna mała poprawka do posta - w sumie to zasadnicza:
wymiary akwarium to 40x40x40 (64L)

Wszystkich mocno przepraszam za błąd. Sam nie wiem dlaczego tak się zorientowałem na 45 a późniejsze wyliczenie objętości było już tylko pochodną wymiarów gabarytowych.

Czy z takimi wymiarami (objętością) akwarium zastosowane oświetlenie będzie za słabe?
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Teraz już lepiej, ale przydało by się jeszcze parę ledów. Może pociągnie. Wygląd spoko.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium o długości 40cm jest za krótkie dla większości wymienionych przez Ciebie gatunków ryb. Neony, zwinniki wymagają minimum 60cm i więcej.
Poczytaj o rybach do nanoakwarium: razborach mikro, gupikach Endlera (tylko samce!) itd.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ