Platynka/zmienniak plamisty/ platka' umiera?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
napoleon17
Posty: 52
Rejestracja: 01 lut 2016 23:27
Lokalizacja: Dzierzoniow

Platynka/zmienniak plamisty/ platka' umiera?

Post autor: napoleon17 »

Witam, wczoraj po zmianie wody zauwazylam ze moja platynka jest jakby wezsza, efekt tego ze pletwa grzbietowa i dolna sa jakby do niej przyklejone, ogonowa tez jakby "zwarta" nie jest rozlozona, jak szlam spac lezalam w rogu jak wstalam tez ale pionowo teraz podplynela do gory i odgania kazda rybke, dziwnie sie zachowuje, niby plywa prosto ale jakby jej ciezko bylo, ucieka przed innymi rybami.. Co moglo sie stac?
Akwarium proste, 100l filtr zewnetrzny ale nie pamietam jakiej dokladnie firmy, wiem ze jest do 350l, dodatkowo napowietrzrnir jak spada wydajnosc filtr, w środku 4 samce niestetu tylko bo samiczka ostatnio umarla, a byla tylko jedna poniewaz bardzp trudno jest mi gdzies dostac, wszedzie same samce, samiczka umarla prawdopodbnie dlatego ze nie mogla skonczyc rodzic, tzn w raz zauwazylam dwie malutkie gdy mialy juz z 3 tygodnie zaczela znow rodzic, wsadzilam do kotnika, urodzila okolo 20 ale do rana zostala jedna, platynce nie schodzil brzuch, miala caly czas Ta dziurke jakby chciala z niej wyleciec rybka ale jakby nie mogla... Niestety umarla. pH 7, Temperatura 26, twardosc 14.
Dodam ze odchody ma cienkie, biale jakby przezroczyste.. Moze to xos pomoze. Rybka to jedna z pierwszych moich platek, mam ja od jesieni, nie wiem ile moze mieć dokladnie lat, jak ja kupilam byla juz duża, nie urosla od tamtej ppry
sylwia
Kaszan21
Posty: 395
Rejestracja: 03 sty 2016 14:04
Lokalizacja: Lublin

Re: Platynka/zmienniak plamisty/ platka' umiera?

Post autor: Kaszan21 »

napoleon17 pisze:urodzila okolo 20 ale do rana zostala jedna
Dlatego nie powinnaś wkładać do kotnika na noc. Ja raz do 23 siedziałem i czekałem aż gupik sie okoci. Lepiej bylo zostawić w akwarium, więcej by się uchowało.
napoleon17 pisze:Dodam ze odchody ma cienkie, biale jakby przezroczyst
Jest bardzo dużo chorób dających takie objawy
35l od 27.12.2015
Filtr-FZN-1
Grzałka-eheim jager 50W
Oświetlenie-LEDDY SMART PLANT 6W

Czasami internety kłamią ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę?
Badasz poziom NO2.
Odchody mogą świadczyć o zarażeniu nicieniami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ