Krewetki razem z bojownikiem

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Siele98
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2016 21:52
Lokalizacja: Chorzów

Krewetki razem z bojownikiem

Post autor: Siele98 »

Witam serdecznie. Chciałbym poradzić się w kwestii hodowli krewetek razem z bojownikiem wspaniałym. Mój zbiornik to 30 l i na chwilę obecną jest tam tylko wcześniej wspomniany Betta splendis. Proszę o radę czy taka hodowla jest możliwa. Pozdrawiam :)
Tensorze metryczny - ufam Tobie
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Krewetki najlepiej się czują w temperaturze zdecydowanie niższej niż bojownik.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
messe noire
Posty: 297
Rejestracja: 10 paź 2015 10:54

Post autor: messe noire »

Ale jest taka możliwość, wszysto zależy od tego, jaki Twój bojownik będzie w stosunku do nich
Brzanek
Pomocnik
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Brzanek »

Zbyt duża różnica zalecanych temperatur. Chociaż znam przypadki gdy Bojownik pływał dwa lata w 24 stopniach. I co to mają być za krewetki?
Jeżeli RC, Sakury, Schoko - powinny spokojnie dać radę w takiej temperaturze.
Siele98 pisze:czy taka hodowla jest możliwa
Jak najbardziej jest możliwa, zależy od charakteru Bojownika i od ilości kryjówek w akwarium. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Trzymam u siebie w akwarium setki RC i mieszańców RC w wodzie o temperaturze 26-27 stopni. Mnożą się jak szalone.

Problem połączenia krewetek z bojownikiem to nie temperatura, ale bardziej agresywne zachowanie się bojka w stosunku do krewetek.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Siele98
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2016 21:52
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Siele98 »

Też sobie z tego zdaję sprawę, natomiast od paru dni mam ampularie, która umieściłem głupio się przyznać jako doświadczenie :twisted: czy bojownik nie zachowuje się przypadkiem w stosunku do niej agresywnie. Nie zwraca nawet uwagi ;)
Tensorze metryczny - ufam Tobie
kot
Posty: 250
Rejestracja: 15 gru 2015 17:59

Post autor: kot »

Ampularia to duże bydlę. Ciężko żeby bojownik coś jej zrobił. No chyba, że jest młoda. Do zbiornika najlepiej jakbyś wprowadził najpierw krewetki. Jakiś czas pozwolić im na zwiększenie populacji a następnie wprowadzić bojownika. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że rzadko kiedy trafiałem na takiego który zamordowałby wszystko doszczętnie. Jak zadbasz o dużo roślin i kryjówek to powinno być ok.
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

Moge potwierdzić to co napisal Kot - o ile nie trfil Ci sie wybitnie agresywny bojownik, to krewetki powinny sobie dać rade w 30 l. Ale... Po pierwsze musisz liczyć sie z tym, ze przychowek bedzie regularnie redukowany przez rybę nawet jesli akwarium bedzie zarośnięte. Po drugie musisz zapewnić krewetkom duza liczbe kryjówek. Po trzecie - krewetki w akwarium z bojownikiem będą bardziej skryte niż w akwarium w ktorym bylyby same.
ODPOWIEDZ