Populacja gupika umiera.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Fabatykbozy
Posty: 45
Rejestracja: 20 lis 2015 0:18
Lokalizacja: Uk worcestershire

Populacja gupika umiera.

Post autor: Fabatykbozy »

Witam. Ktoś coś poradzi? Z 20 gupików zostały 3. Co parę dni pada jakiś. Nie było dokładaNe do obsady b długo. W akwa pływają; skalary3, zwinnik ogonopręgi 6, kiryski spiżowe 8, panda 4 szt, neon innesa, i glonojad syjamski 4 szt. Jesse helenki i krewetki RC.
200l. 25 °c.pH7.5/KH3/GH17/
Od jakiegoś czasu zbiera mi się tlusta woda na powierzchni. W sklepie gdzie testują wodę mówią że to nie wina wody. Ze KH za niskie. Na GH nie sprawdzają. Było wyższe. Stało się tak według mnie bo zanim wlewałem wodę przefilttiwsłem ją takim filtrem co filtruje się wodę do picia.
Dlaczego tracę rybki? ?
Wczoraj obserwowałem jedną jadła i miała się dobrze. Po 30 min była martwa.
Co jest nie tak? Proszę o pomoc
W moich tematach niech mówią tylko ludzie którzy mieli doświadczenie i styczność z danym zagadnieniem. Nie chcę żeby głos zabierali ci co im się wydaje i powtarzali frazy gdzieś przeczytane. Dziękuję.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Ta tlusta woda to nadmiar bakterii nitryfikacyjnych. Nic szkodliwego. KH dla gupikow naprawde bardzo niskie. Od kiedy zbiornik jest zalany? sprawdz Nitrit i Nitrat. (NO2, NO3) :wink:
NO2 trujace juz przy 0,5mg/l
NO3 normalne do 25mg/l, od 200mg/l sa juz klopoty.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj proszę informacje zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Fabatykbozy
Posty: 45
Rejestracja: 20 lis 2015 0:18
Lokalizacja: Uk worcestershire

Post autor: Fabatykbozy »

Wybite co do nogi.
Reszta obsady znakomicie daje radę. Dziwne. ..??
Nic przynajmniej stworzyło siure miejsce na poważniejsze rybki. Ale jak teraz żyć ze świadomością że najłatwiejsze rybki mi padły? ?
Moja aparatura nie umiem dokładnie określić pomiarów. Wiem że w sklepie w którym badają wodę mówią że jest ok. KH trochę niskie. Ale dalej ok. Nieważne temat zamknięty.
Pozdrawiam a naj bardziej bara.
W moich tematach niech mówią tylko ludzie którzy mieli doświadczenie i styczność z danym zagadnieniem. Nie chcę żeby głos zabierali ci co im się wydaje i powtarzali frazy gdzieś przeczytane. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Nem112
Posty: 156
Rejestracja: 05 lip 2016 15:05

Post autor: Nem112 »

Niewierz w to co mówią w sklepie, nawet nie mierza parametrów tylko wciskaja kit, kup testy i zrób sam
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Fabatykbozy pisze:Wybite co do nogi.
Reszta obsady znakomicie daje radę. Dziwne. ..??
Nic przynajmniej stworzyło siure miejsce na poważniejsze rybki. Ale jak teraz żyć ze świadomością że najłatwiejsze rybki mi padły? ?
Obecnie gupiki w sklepach to szambo. 12 lat temu jak jeszcze się tymi rybami zajmowałem, to już było widać, że dopływ świeżej krwi do hodowli, z których sklepy biorą ryby nie jest priorytetem, teraz wystarczy lekka infekcja w zbiorniku i gupiki są tak blisko spokrewnione, że jak coś 'złapie' jednego, to szlag trafia wszystkie. A złapać może z bądź jakiego źródła.
ODPOWIEDZ