Holenderski FILTR RO OsmoPure 50BA

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Posty: 145
Rejestracja: 11 kwie 2016 17:45
Lokalizacja: Nederland

Holenderski FILTR RO OsmoPure 50BA

Post autor: Jaco »

Chce to dzisiaj zamowic, aby wreszcie moc wpuscic ryby do akwarium do wody o wiele nizszym pH

https://www.osmoseapparaat.nl/osmopure/ ... 50-ba.html

Pytanie brzmi, czy to jest odpowiedni filtr RO czy ten sprzet da mi wody o obnizonym pH :D nie chcialbym wyrzucic pieniedzy w bloto. :) Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam! :)
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Wygląda na zwykły filtr RO3 z membraną 50GPD. Będzie dobry da miękką wodę. Tyle, że 50GPD to mała wydajność, w polskich sklepach kupisz go taniej. Wg mnie, lepiej wybrać wydajniejszą membranę, 75 lub 100GPD, zależnie od tego ile wody RO potrzebujesz i ile możesz wydać. Za tą cenę, w Polsce bez problemu znajdziesz 75GPD ze wszystkimi potrzebnymi przyłączeniami.
Awatar użytkownika
Jaco
Posty: 145
Rejestracja: 11 kwie 2016 17:45
Lokalizacja: Nederland

Post autor: Jaco »

Dziękuje za info :) ja znowu czytalem ze ludzie testowali te membrany i okazalo sie ze 50 lub 75 jest najlepsza poniewaz "gradacja" membrany jest mała i woda wtedy jest bardzo czysta. :) mam nadzieje ze bedzie ok, a czas w jakim bedzie "lał" tą wode jest malo wazny jestem cierpliwy :D gdybym nie byl juz bym neonki wpuscil dawno do pH 8 xD
Jacek [200L]
Obrazek
Zapraszam, bieżąca aktualizacja :)!
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Tak z ciekawości, ile wody i jak często będziesz podmieniał? Czy będziesz mieszał z kranową, czy będziesz lał minerały? Ja do podmian używam tylko RO, leje minerały, mimo, że mam małe akwarium 140l, podmieniam, 35-40l, na membranie 75GPD czekam dobre kilka godzin...
Awatar użytkownika
Jaco
Posty: 145
Rejestracja: 11 kwie 2016 17:45
Lokalizacja: Nederland

Post autor: Jaco »

bede mieszal z kranówą w stosunku 50/50 podmienial bede 50L musze zbic twardosc wody i pH bo w holenderskiej kranowce sa strasznie wysokie... czekam na wpuszczenie ryb juz ponad miesiac :D zobaczymy czy ten filtr bedzie ok :) mam nadzieje ze tak :)
Jacek [200L]
Obrazek
Zapraszam, bieżąca aktualizacja :)!
ODPOWIEDZ