[112] Akwarium Ariona

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Moja kobieta zaczyna się o mnie martwić, bo patrzę na same roślinki. A ja po prostu już nie mogę się doczekać aż to wszystko zamieszka i stworzy 112 litrowy ekosystem. Które gatunki kreweci oprócz RC można trzymać na kranówce?
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Soomichael nie łączy się odmian kolorystycznych a nie gatunków.Jak ktoś lubi mieć kolorowo to może łaczyć wiadomo że część krewetek będzie bezbarwnych będą też w róznych kolorach ale ogólnie i tak wszystkie będą kundlami dlatego po połączeniu taka prośba żeby jeżeli wyjdą np czerwone młode nie odsprzedawać ich bo może się zdarzyć ,że ktoś będzie chciał odswieżyć pulę genetyczną u swoich red cherry trafi na ciebie i okaże się ,że mu zaczną się kundlić krewetki.
NA kranówce możesz trzymać wszystkie odmiany kolorystyczne neocaridina czyli red cherry,yellow .orange,blue velvet,carbon itp .Ale lepiej połaczyć jedną odmianę kolorystyczną np z babaulti z tym ,że z prawdziwymi a nie kundlami red cherry które ludzie sprzedają jako babaulti.
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Ewentualnie jako kundle na karkówkę dla pielegnic. A czy jedna helenka jest mi w stanie wytrzebić populacje swiderka (np.50szt) czy będą w stanie się namnażać?
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jedna raczej nie zdoła wytrzebić.
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Zauważyłem, że rogatkowi brązowieją końcówki, wierzchołki a krypci liście zaczynają gnić. Temp. 26. Co mogę poczynić by nie doszło do tragedii?
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Nie wiem :( Ale u rogatka (mam z jeziora) tak jest bardzo często może jest stary
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Zaczynam się martwić o co może chodzić z tą kryptokoryna i rogatkiem. Brakuje składników odżywczych może? Może inne warunki wodne i gubi liście i je wymienia.
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kryptokoryna po posadzeniu w nowym miejscu potrafi wymienić wszystkie liście. Rogatek jest pozyskany z natury czy kupiony w sklepie? Niestety ten naturalny wymaga zimnej wody, a kupowany w sklepie ma bardzo wysokie wymagania świetlne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Kryptokoryna się nie martwię. Pomoże w procesach gnilnych. A rogatek z akwarium innego hodowcy. Mam łącznie 74W na 112 litrów.
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Kryptokoryna nie "zgubiła" mi liści po przesadzeniu w jednym przypadku, w którym w podłożu była grzałka podżwirowa. Praktycznie żadna nie "wymieniła" liści, wszystkie rosną... To wyczytałem w książce Stefana Kornobisa "Podwodny ogród" - kryptokoryny, miłośniczki starego i ciepłego podłoża.
Tak więc w nowej lokalizacji, w piaszczystym podłożu (dosyć grubym, ale tego wymagają zwartki), poza kulkami glinianymi umieściłem także niewielką płaską grzałkę.
Co do rogatka, to zauważyłem, że czasem po zmianie warunków (np. po przełożeniu z jednego do drugiego akwarium), dolna część po prostu zgniła i zaczął odrastać na nowo.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Czyli dla Kryptokoryn warto wsadzać w podłoże kabel grzewczy stosowany w terrarystyce? Kulki gliniane wsadziłem. Na pewno jeśli nie ustabilizuje wzrostu roślin to nie będzie ryb.
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
Akwamaryn
Posty: 95
Rejestracja: 22 mar 2016 15:27

Post autor: Akwamaryn »

Na pewno wszystko powoli się ustabilizuje,z czasem zaczną się rozrastać.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2016 9:22 przez Akwamaryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pozdrowieniami Akwamaryn
,,Żyje się Raz`` :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwamarynie, masz nikłą wiedzę akwarystyczną, a zabierasz się za "pomaganie" innym. Bardzo Cię proszę, żebyś tego nie robił.
Podawanie jakiejkolwiek chemii do akwarium bez wyraźnego celu jest dużym błędem. Polecanie kobaltosanu itd to .... brak mi słów. Używałeś kiedykolwiek ten kobaltosan? Wiesz, do czego służy? Proszę wstrzymaj się z takimi propozycjami, bo wprowadzasz innych w błąd.

W przypadku akwarium Ariona, bardzo jeszcze świeżego i nie stabilnego należy po prostu poczekać. Kryptokoryny mam u siebie od lat ponad 30-stu, wiem jak reagują na przesadzanie. Owszem, lubią stare podłoże, ale nigdy nie stosowałam nagrzewania podżwirowego, a rosną doskonale na kulkach nawozowych w piasku przemieszanym ze żwirkiem i substratem Filtusa mającym już 8 lat.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Dzisiaj zrobiłem testy:
pH 7
NO2 0
NO3 5
GH 7
KH 10

przez ile NO2 utrzymuje sie na poziomie wysokim podczas dojrzewania akwarium? Nie chciałbym tego przegapic i przezywać, że mi akwarium nie dojrzewa.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/3d23168483859001

Obrazek

Rogatek zanotował przyrost. Końcówki na nowo zielone. Kryptokoryna dalej swoje ale jakby w wolniejszym tempie.

Anubias wypuścił liścia :D tylko, ze sami zobaczcie. :(

http://www.fotosik.pl/zdjecie/972e62a51968879d

Obrazek

Co zrobić? To Krasnorosty?

dziś dodałem Bacto Active. Zobaczyłem na przedniej szybie nicienie ale nie przeżywam ich. Starłem je gabką do mycia naczyń. Oczywiście ta gąbka mi służy w akwarium od jej nowości a nie wyciągnąłem ze zlewu.

świetlówki poświaty białej
Obrazek


świetlówki poświaty żółtej
Obrazek

Z akwarystycznym pozdrowieniem. Arion
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Po co dodajesz chemię do świeżego akwarium? Po co te Bacto Aktive? Zostaw to.

Usuń liście anubiasa, już nic z nich nie będzie. Niestety anubiasy rosną bardzo wolno i lubią zachodzić glonami z nowych, nie ustabilizowanych zbiornikach. Moim zdaniem jest to roślina nie na start.

Podmień wodę ok. 20%. I dalej czekaj.

Po co zmieniasz światło w akwarium? Po co raz świetlówki białe a raz żółte? Rośliny mogą mieć problem z fotosyntezą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ