CZy sztuczne roslinki to dobre rozwiazanie czy nie.

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dj_matush
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2006 23:10
Lokalizacja: Leśna

CZy sztuczne roslinki to dobre rozwiazanie czy nie.

Post autor: dj_matush »

Witam jestem tu nowy ,jestem posiadaczek akwarium od 2 dni mam zwirek,akwarium 115 L,jakis zameczek skałki i korzeń ale nie mam ządnych roślinek.Więc sie zastanawiam czy na poczatek kupic sztuczne a z czasem przejde na żywe roslinki moze ktos mi doradzi czy sztuczne maja jakieś wady albo i zaleety.Dziękuej z góry.Aha i mam 12 rybek wie ze 4 z nich to glonojadki jakiś mam gupika,(dwie czarne i dwie żułte,ale nie wim jak sie nazywaja a chciałbym wiedzieć zeby móc dorbać inne rybki moze ktos moze podac jakś strone z rybkami róznymi odmianami to sa chyba najpopularniejsze rybki bo dostałrem je za darmo.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zacznę może jednak od czegoś innego niz roślinki. Piszesz tutaj, że posiadasz akwarium od 2 dni, a w nim juz rybki....hmmm. Pierszy podstawowy błąd. Nie wolno wpuszczac rybek do niedojrzałego akwarium. Niestety, każda książka, każdy rzut oka na strone akwarystyczną, każde forum podaje jak zacząć i pierwsza naczelną rzeczą jest to, że rybki do akwarium przychodzą ostatnie po conajmniej 2-3 tygodniach od zalania akwarium wodą. W tym czasie w akwarium pracuje filtr, pracuje grzałka i akwarium sie stabilizuje i nabiera parametrów takich własnie jak sa potrzebne dla rybek. Musisz wziąć pod uwage że rybki akwarystyczne nie pływają w wodzie wodociagowej, stad tak sie robi a nie inaczej. Obawiam się, że Twoje rybki w takiej sytuacji moga długo nie popływac i zacznie się do co najgorsze w akwarystyce, czyli wyławianie martwych lub chorych ryb.
Teraz co do roślinek, tylko i wyłacznie roślinki zywe, a czemu? Po pierwsze sztuczne to kit, szmira i niegustowne. Po dwa staramy sie zapewnic w akwarium jak nabradziej naturalne warunki, mniej lub bardziej, a wstawianie sztucznej roślinności niestety jak się domyślasz jest od tego bardzo bardzo dalekie. Zatem zapewniam Cie, że żaden p[owaznie myślący akwarysta na tym forum co do roślinek wyrazi ten sam pogląd. Zatem pieniadze przeznaczone na plastik proponuję zainwstować w zywe, prawdziwe rośliny.

Pozdrowienia

PS. A "zameczek", o którym wspomniałeś radze tez usunąć, nie wygląda to imponująco, ale to tylk oczywiście moja rada :)
Mireks
200l - profil
____________________________________________
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Zgadzam się z wypowiedzią Mireksa :)
Sztuczne roślinki to naprawdę strata kasy . Proponowałbym , żebyś napisał jaką masz moc oświetlenia i jakie parametry (zwłaszcza temperature wody) chcesz w akwarium utrzymywać a na forum dobierzemy ładne mało wymagające a przede wszystkim żywe rośliny :D
Akwarium to kawałek podwodnego świata i naprawdę warto żeby wyglądało jak najbardziej naturalnie 8)
Pozdrowienia !

PS A ha i dopisz jaki biotop Cię najbardziej interesuje to też się przyda do dobrania roślinek :P :P
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

za jedna sztuczna roslinke kupil bys minimum 2-3 zywe roslinki(u mnie sa dosc drogie) a poza tym sztuczne rosliny szybko straca swoje piekne kolorki i wyplowieja i beda tylko szpecic , a zamiast zamku proponuje wsadzic jakis korzen albo kokosa
ja sam mialem kiedys zameczki i sztuczne rosliny wiec wiem jak to szpeci i zamienilem to na kilka fajnych korzeni i na mnostwo zywych roslinek i teraz wieksza dekoracje stanowia korzenie i rosliny nioz ryby(wrazenie robi tez ławica mlodych gupiczkow ktore wciaz sie rozmnazaja) :lol: nie potrzebnie bylo wydawac pieniadze na te sztuczne ozdobki do akwa bo mozna bylo zaoszczedzic i zrobic cos naturalnego
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ