zestaw AquaMe

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

Davido pisze: mikro kraba
Oo, ciekawe stworzenie z tego mini kraba, będę musiał nad nim pomyśleć, jednak jeszcze nigdy go nie widziałem w żadnym sklepie.
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takkkio »

Neurochirurg pisze:takkkio Wyciągnij kija z ... :)
Nie chodzi o kij. Jestem przekonany, że masa dzieci będzie w tym trzymać bojowniki i złote rybki. Z jednej strony na tym forum są wieczne wojny, że neonka można trzymać od 62 litrów i ale absolutnie nie w 61, ani nawet 61,5 to on się, męczy, jest smutny ogólnie ginie, z drugiej promuje się zbiornik, w którym na bank będą katowane setki zwierząt. Nie podoba mi się taka wybiórcza moralność. Wg mnie zbiornik jest zaprojektowany na męczenie zwierząt.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016 22:43 przez takkkio, łącznie zmieniany 2 razy.
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

takkkio pisze: z drugiej promuje się zbiornik.
Nie rozumiem twojej histerii, przecież forum jest po to aby dyskutować o różnych rzeczach i na różne tematy, opinia akwarystów o zestawie AquaMe jest nadwyraz przydatna dla innych. Według mnie zbiornik ten może być wspaniałą ozdobą niejednego biurka.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

takkkio pisze:z drugiej promuje się zbiornik, w którym na bank będą katowane setki zwierząt
Od kiedy dyskusja o nowym gadżecie akwarystycznym (bo to nie jest pełnoprawne akwarium) jest promocją? Ignorowanie problemu nie sprawi, że on zniknie.
Awatar użytkownika
Lirniczka
Posty: 137
Rejestracja: 06 cze 2016 20:21

Post autor: Lirniczka »

E, dla "gadżeciarzy" fajny artefakt :D Takie akwarium bonsai, nawet by się dobrze widziało w tym jakieś maleńkie drzewko z mchem :)

Niemniej widziałam zdjęcia gdzie producenci zachęcając do kupna wklejali w akwaria zdjęcia rybek typu Bojownik czy dwa Welony (o zgrozo). Wydaje mi się, że nie brakuje ludzi, którzy w to uwierzą i kupią córeczce pod choinkę z już zalogowanym Welonkiem w środku.

Kwestia do kogo akwarium trafi. Jeśli do przeciętnego Janusza, który nie ma pojęcia o akwarystyce to przykro się robi :?
Przypominać to będzie ten sam szał co w przypadku chińskich breloczków z żywymi zwierzętami w środku :roll:
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

Lirniczka pisze:
Przypominać to będzie ten sam szał co w przypadku chińskich breloczków z żywymi zwierzętami w środku :roll:
Nie no bez przesady, to zupełnie co innego.
O akwa bonsai też pomyślałem :)
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Podbijam temat ponieważ mam pytanie. Czy według was ten zbiornik nadaje się dla paru krewetek?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Od miesiąca trzymam cztery krewetki w 5 litrach bez grzałki, z filtrem gąbkowym kominowym, dwoma kawałkami skorup kokosa i mchem. Zero glonów, wszystko wygląda ładnie.
Więc ten zbiornik z tematu na kilka krewetek też się nadaje.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ja uważam ,że to fajny zbiorniczek można w nim obserwować przecież np rozwielitki .
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Mi osobiście bardzo podoba sie ten zbiornik, bez wątpienia tak jak ktoś już pisał w temacie jest to niezły gadżet na biurko, jednak chciałbym coś ciekawego w nim wykombinować. Dzisiaj lub najpoźniej jutro go kupie, co do aranżacji to jeszcze pomyśle.
ODPOWIEDZ