[200l] Obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

slu1906
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2016 20:06

[200l] Obsada

Post autor: slu1906 »

Witam Was, jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam 200l akwarium założone jakies 3 tygodnie temu , w zestawie filtr jlb901
grzałka oraz standardowe oświetlenie. Powoli zaczĄłem zarybiać akwarium i potrzebuję porady na temat lokatorów
nabyłem 6 pielegniczek kakadu (2 samce i4 samice)
10 neonów czerwonych, 3 ramirezy blue, 3 mini raczki orange, 3 krewetki gabońskie , 2 glonojady albinosy oraz 2 standardowe
zbrojniki, czy taki skład wkomponuje się i nie będzie problemu? Doradźcie mi gdyż planuje jeszcze dokupić z 10 neonów czerwonych
(czy może inny?) oraz kilka kirysków panda nie zarybie zabardzo akwarium? czy jest możliwość zakupu jakiejs większej rybki
do tych co posiadam tylko żeby nie była zbyt agresywna
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016 12:34 przez slu1906, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu. Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.
Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Jakie są wymiary akwarium?
Czy znasz parametry wody?
Co jest podłożem?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
slu1906
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2016 20:06

Post autor: slu1906 »

Ok zmieniłem, więc tak żwirek mam czarny bazalt 1-3 , wymiary akwarium to 120x40x60 , parametrów wody niestety nie znam ale kupię testy i je przerowadze
immashine
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2016 15:27

Post autor: immashine »

Najlepiej dopasować obsadę do wody jaką masz w kranie, żeby nie było dużo zachodu z uzdatnianiem i żeby ryby czuły się dobrze. Także najpierw zrób testy, a później poczekamy na opinię profesjonalistów :) ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że bazalt nie nadaje się dla kirysków.
Wg wymiarów jakie podales wychodzi więcej niz 200l.
slu1906
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2016 20:06

Post autor: slu1906 »

No dokładnie jest 214l , a ta obsada która jest wspolzyja że sobą jeśli chodzi o wymagania, ewentualnie z 10 pstraznic pod tafle?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ramirezy będą się tłuc w czasie tarła z kakadu, radzę zostawić tylko jeden z tych gatunków w akwarium. Pozostałe propozycje pasują.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Kakadu zamęczą ramirezy - które są od nich mniejsze i znacznie słabsze, będą także zaczepiać raczki orange. Jeśli chcesz aby w akwarium było spokojnie to zostaw tylko ramirezy
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

No i podłoże,przy ramirezach potrzebny jest piasek.
slu1906
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2016 20:06

Post autor: slu1906 »

tzn bardziej zalezy mi na kakadu, w takim razie postaram sie oddac ramirezy, a mogę do tego dodać z 10 pstrążenic marmurkowych pod tafle? i z 5/6 kirysków panda, nie bedzie za tłoczno?
Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Zarówno kiryski jak i wszelkiego rodzaju pielęgniczki potrzebują piasku jako podłoża. Pandy są dość małe więc spokojnie mógłbyś ich dać z 10 sztuk.

Pozdrawiam z Lublińca :)
slu1906
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2016 20:06

Post autor: slu1906 »

Ok więc skompletowałem proszę o poprawienie czy któreś z tych rybek są do eksmitowania:
-2 samce kakadu i 7 samic
-3 ramirezy blue
-25 neonów czerwonych
-7 razborów klinowych
-6 kirysków panda
-3 mini raczki orange
-3 krewetki gabońskie
-2 zwyczajne glonojady
-2 glonojady albinosy
-5 molinezji żółto-czarnej ( za namową żony)
-1 bojownik samiec i 2 samiczki (za namową żony
czy tak jest ok? nie za bardzo przerybione? czy może dołożyć razborów tak do 10-15? czy może neonów?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Niezła zupa ci wyszła :D dopóki na dnie masz bazalt odpadają kiryski i pielęgniczki,poza tym dno 120x40 a na nim kakadu,ramirezy,raczki i kiryski?Nie wiem czy w ogóle patrzyłeś jakich parametrów wody potrzebują gatunki ryb które wymieniłeś i czy można je pod tym względem trzymać razem ?2 samce kakadu i 7 samic?zdecydowanie za mały zbiornik na taki układ.Sprawdz może najpierw jaką masz wodę ,wtedy będziesz mógł myśleć o obsadzie :lol:
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Ta obsada którą wymieniłeś to na poważnie czy sobie żartujesz?

Jakie molinezje? Te ryby mają skrajnie różne wymagania co do parametrów wody w stosunku do pozostałych (których swoją drogą wymagania też sie różnią - aczkolwiek nie wszystkich). Jeśli całe to towarzystwo zamkniesz w swoim zbiorniku to będzie miał tam jeden wielki sajgon!
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
slu1906
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2016 20:06

Post autor: slu1906 »

Hmm no to teraz mam problem, tzn że bazalt jest za duży na te ryby? Czyli mówisz że w takim zestawieniu popadają mi te ryby?

To powiedzcie mi których ryb muszę się pozbyć z tego akwarium żeby rybkom żyło się dobrze

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień", posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Potrzebne są parametry wody i wtedy będzie można dobrać obsadę.
ODPOWIEDZ