co sie dzieje z moimi roslinkami ???

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wesio
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2006 12:08
Lokalizacja: Warszawa

co sie dzieje z moimi roslinkami ???

Post autor: wesio »

Witam
Akwarium am od 1/2 roku do tej pory wszystko bylo super, roslinki rosly rybki plywaly po prostu sielanka. Jednak pewnego dnia okolo miesiac temu nastapil kataklizm - ospa. Nabylem droga kupna srodek zwany Contralck i wszysko szlo ku dobremu, rybki wyzdrowialy zero strat. Niestety nie wszytko jest po staremu moje roslinki po prostu stanely w miejscu pokryly sie glonami nic nie rosna, w lisciach robia sie dziury a krawedzie lisci sa postrzepione. Na powierzchni plywa sporo lisci z moich roslinek. Nic nie zmienialem wiec czemu tak sie dzieje. Troche info o moim baniaczku. 72 l , 1 swietlowka akwarystyczna, temp 26 stopni, 4 dorosle gurami, 12 neonow, 2 otoski , 2 kiryski. Akwarium stoi dosc plisko okna i padaja na nie promienie sloneczne moze to jest przyczyna moich zmartwien a moze cos innego, niech ktos madry mi cos podpowie.
Pozdrawiam

PATRZ GDZIE ZAKŁADASZ TEMAT S.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Zar 2004
Posty: 25
Rejestracja: 01 paź 2005 11:55
Lokalizacja: Trzcianka koło Piły

Post autor: Zar 2004 »

Jak dawno skonczyles kuracje ??
gozdzik20
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2006 15:42

Post autor: gozdzik20 »

Cześć !!
mam taki sam problem. co ma wspólnego kuracja z roślinami ? jestem w trakcie stosowania kąpieli mfc. rośliny czarieją w oczach. moja Ludwigia nagle przestała rosnąć i teraz traci listki. co robić ?
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Po pierwsze obsada, co nie ma oczywiście głownego wpływu na rośliny. Gurami 4 szt, w akwa 72 litry, troszke meczarnia. Ale to tylko na marginesie, bo nie takie było zapytanie. Co do roślinek, to po pierwsze, czy je nawozisz, CO2 i dodatki w postaci nawozów, jaka ta swietlówka (moc) bo jesli jedna mniemam, ze za malo, a dodatkowo akwa przy oknie stąd zaręczam wykwit glonów. Przez pierwszy okres roslinki czerpały potrzebne substancje, jednalkze po czasie jak widać się one wyczerpały z braku światła, nawozów a glony jak wspomniałam miedzy innymi od tego oraz od przerybienia. Jak u Ciebi z parametrami NO2 i NO3 w akwa, bo podejrzewam, ze sytuacja przy tej obsadzie nie za ciekawa.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

zastosuj tez podmiany wody po kuracjach są nie odzowną czynnością w doprowadzeniu do równowagi w akwa. A co do roslin to zastosuj się do uwag mojej koleżanki bo z pewnością masz niedobory w akwa stąd problem z zielskiem.
ODPOWIEDZ