[112l] Obsada 112l

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
pepe91
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2016 19:15
Lokalizacja: Poznań

[112l] Obsada 112l

Post autor: pepe91 »

Cześć

Jak tylko przyjedzie do mnie szafka pod akwarium, startuję z urządzaniem zbiorniczka. Wymiary: 80x35x40 cm
W akwarium chcę trzymać ryby z krewetkami. O ile te drugie będę dobierać później, to ryby już wiem jakie mnie interesują. Podpowiedzcie mi tylko w jakich ilościach je zakupić (miedzik obrzeżony, pielęgniczka kakadu, otosek). Myślałem o 10 sztukach miedzika, kakadu 2+1 i 5 otosków, ale zweryfikujcie czy tak może być :)

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Parada92
Posty: 94
Rejestracja: 23 paź 2016 11:39
Lokalizacja: Maikammer

Post autor: Parada92 »

Witaj :) Jedyne co ja Ci mogę pomoc, to : Otosek to ryba stadna, min. 6 szt.

Pozdrawiam i powodzenia w zakładaniu akwa :)
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Pielęgniczki kakadu zjedzą krewetki, tak więc musisz wybrać albo jedno albo drugie.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
pepe91
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2016 19:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pepe91 »

Ok, zwiększę więc liczbę otosków :)
A co do kakadu - jest jakaś osoba, która hodowała je z krewetkami i było ok? Czytałem coś na ten temat i zdania były podzielone.
Arothis

Post autor: Arothis »

Spróbuj. To sam się przekonasz :tak
Awatar użytkownika
pepe91
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2016 19:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pepe91 »

W myśl tej zasady uważam, że możemy zamknąć całe forum ;)
Arothis

Post autor: Arothis »

Skoro zdania są podzielone na jeden temat to dlaczego od razu zamykać forum? Nikt nie napisał, że każdy temat tak wygląda.
Uważam, że kiedy ludzie mają różne poglądy to należy sprawdzić coś samemu i zobaczyć jak sprawuje się to u nas. W tym temacie wszystko zależy od ryb jaki kupisz. Są ludzie tacy jak ty, którzy będą zamykać całe forum a są tacy, którzy mają odrobinę własnego rozumu i potrafią się uczyć. Są neonki które mordują dla zabawy, a są takie, które chowają się po roślinach. Wszystko zależy od usposobienia. Znam przypadki trzymania skalarów z krewetkami. Krewetki po roku jeszcze pływają. Dlaczego?
Sam sobie odpowiedz.
Awatar użytkownika
pepe91
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2016 19:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pepe91 »

Przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post, a potem moją odpowiedź, bo tego ona dotyczyła, a nie tego, że zdania są podzielone. Jeżeli korzystam z forum liczę, że dostanę informacje użytkowników, którzy już coś takiego przerobili. Jeżeli wszystko bym sam sprawdzał w ciemno, to po co mi forum? Zabije kilkaset stworzeń i czegoś się nauczę? Nie tak to ma wyglądać.
Chyba się źle zrozumieliśmy, bez sensu to roztrząsać, bo robi się syf w temacie :)
Chcę po prostu wiarygodnych informacji od użytkowników tego forum, bo wcześniej widziałem na ten temat jedynie komentarze albo pod jakimś artykułem albo pod filmem na YT (nie pamiętam).
:)
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Szanse na przeżycie krewetek w jednym zbiorniku z pielęgniczkami kakadu jest mniejsze niż 1%, wybierz inne pielęgniczki albo zrezygnuj z krewetek.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
pepe91
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2016 19:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pepe91 »

A jakie pielęgniczki byś polecił?
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

pepe91 pisze:A jakie pielęgniczki byś polecił?
Poleciła jeśli już!

Pielęgniczki: ramireza, boliwijska, agassiza, żółta. Trzymając krewetki z tymi rybami szanse na przeżycie skorupiaków są o wiele większe, niektóre z wymienionych pielęgniczek w ogóle nie zwracają uwagi na krewetki.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
pepe91
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2016 19:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pepe91 »

Przepraszam :p
Ok, wybiorę coś z tego :)
ODPOWIEDZ